zoofirma.ru

Відбувся майстер-клас із писанкарства

5aWtHWZjDeIПисанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вона має дохристиянське походження і зародилася ще в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.

Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

Уже стало доброю традицією на факультеті фізичної культури та здоров’я людини перед Великоднем писати писанки. Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку з усіма охочими поділилася лаборант кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Леся Крушельницька.


Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнамент. У результаті вийшли неймовірні писанки, які можна буде покласти у великодній кошик.

Леся Крушельницька

 

Студенти Чернівецького національного університету долучились до створення рекордної «Олімпійської листівки»

hW7lLSG2 ck

27 квітня на Театральній площі у Чернівцях за 100 днів до старту Олімпійських ігор у Ріо-де-Женейро створили «Олімпійську листівку».

Титуловані спортсмени на чолі із зірковим керівником обласного відділення НОК України – чемпіоном Європи та світу з бігу на 1500 м. Іваном Гешком та почесних гостей начальником управління молоді та спорту ОДА Богданом Вітовськимо, керівником міського спорту Дмитро Макаренко, начальником регіонального відділення Комітету фізичного виховання та спорту МОНУ Корнелія Жукотинського і головного спеціаліста міського управління освіти Володимир Цуркана та простих перехожі могли залишити на листівці розміром 3х4 метри свої побажання українським і, зокрема, буковинським олімпійцям.

З ініціативою щодо створення рекордної «Олімпійської листівки» виступив відповідальний секретар відділення НОК – викладач факультету фізичної культури і здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заступника голови регіонального осередку Олімпійської академії України Ярослав Галан.

Активну допомогу в проведенні заходу та створенні «Олімпійської листівки» взяли участь і студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича які є волонтерами та членами гуртка з олімпійської освіти який функціонує на факультеті фізичної культури та здоров’я людини.

Також у  створенні листівки безпосередньо на площі взяли участь учні та студенти найближчих навчальних закладів – зокрема, колеги Івана Гешка з Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету, учні ЗОШ №1, ЗОШ №14, ліцею №1, ЗОШ №41 учні Чернівецького вищого комерційного училища та Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 2 для дітей з вадами слуху, та інші.

Учасники заходу отримали пам’ятні значки учасників заходу та календарики з адресами спортивних шкіл міста та області для занять спортом і іншу сувенірну атрибутику, літературу від обласного відділення НОК України.

Ярослав Галан

 

Зустріч із завідувачем відділом комісійних експертиз Чернівецького обласного бюро судово-медичних експертиз

13043616 154913231576652 6674416714919878448 nНа кафедрі безпеки життєдіяльності відбулася зустріч студентів ЧНУ із завідувачем відділом комісійних експертиз Чернівецького обласного бюро судово-медичних експертиз Мельником Миколою Миколайовичем. 
Тема зустрічі була присвячена діям громадян у випадку смерті людини. Микола Миколайович розповів присутнім про ознаки клінічної та біологічної смертей, новітні методики визначення настання смерті, ознайомив присутніх із ситуаціями щодо нещасних смертельних випадків по нашій області, навів статистичні дані, детально проаналізував ситуації у випадках настання смерті вдома, в лікувальній установі, в громадському місці.

  12592369 154914058243236 745979779109247647 nКафедра БЖД

13083174 154914438243198 5299085068780754993 n

Пройшла Міжнародна відео-науково-практична конференції

 IMG 003821 квітня 2016 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розпочала роботу дводенна Міжнародна відео-науково-практична конференції «Соціальна робота та соціальне забезпечення в структурі соціальної політики України».
Колектив кафедри Безпеки життєдіяльності приймає участь у пленарних засіданнях за тематичним напрямком:"Соціально-педагогічні засади формування кадрового забезпечення соціальної сфери"
На пленарному засіданні з доповіддю "Формування культури здоров'я молоді, як складової медико-соціальної роботи соц. працівника" виступила зав. кафрою Безпеки життєдіяльності. доцент Куковська Ірина Любомиріва.
Куковська І.Л.

Ви тут: Головна / Новини та оголошення