zoofirma.ru

Вечір спортивної слави

1234567

7 квітня 2023 року з нагоди Міжнародного дня спорту на благо миру і розвитку був проведений захід "Вечір спортивної слави випускників факультету "на факультеті фізичної культури та здоров'я людини Чернівецького національного університету і мені Юрія Федьковича.

 Було вручено 18 оскарів. Нагороджували  випускників - кращих представників різних видів спорту.

Зустріч відбулася з випускниками факультету, які є чемпіонами та призерами світу, Європи та України. Було запрошено 60 спортсменів з яких:

5 заслужених майстрів спорту України:

1) Черкалюк Юрій

2) Семенюк Денис

3) Чижевський Юрій

4) Чоботар Валерій

5) Пріменчук Тетяна

4 заслужені тренери України:

1) Горюк Петро

2) Штефанюк Іван

3) Наконечний Ігор

4)Капанадзе Світлана

1 заслужений працівник ФКіС України

15 майстрів спорту міжнародного класу

30 майстрів спорту України

З вітальними словами виступили: декан факультету фізичної культури та здоров’я людини професор Зорій Я. Б., начальник управління ФКіС МОН, доцент Жукотинський К.К., заслужений тренер України, легенда Чернівецького велоспорту Руссу І. Я., а також тренер та випускник факультету, народний депутат України Заремський Максим.

Під час зустрічі спортсмени мали змогу поспілкуватися з різних аспектів фізичної культури і спорту та  обмінюватися власним досвідом.  Поділилися власними теплими спогадами студентських років та розвитком спортивної кар'єри і загалом чудово та продуктивно провели час.

Україна багата спортивними талантами. Наші спортсмени відомі далеко за межами нашої держави, зберігають і примножують  славні традиції спорту, зміцнюють  авторитет нашого краю та держави.

Цей захід дав змогу показати, як ми пишаємося нашими випускниками! Багато з них зараз захищають батьківщину в лавах ЗСУ і ми висловлюємо їм велику вдячність та пошану за їхню мужність, сміливість та відданість. Бажаємо всім спортсменам та тренерам міцного здоров’я, успіхів, наполегливості, наснаги та перемог!

Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність, сприяє популяризації та розвиткові сфери фізичної культури і спорту!

Слава Україні! Героям Слава!

2354234 4567544556

«ДОКИ МИ ПИШЕМО ПИСАНКИ, ДОТИ ЖИВЕ НАШ СВІТ»

IMG 38c79b00c320eba2fd703bbaa2770f6a V

Доброю традицією для факультету фізичної культури та здоровя людини ЧНУ стало щорічне передвеликоднє писанкарство. Напередодні свята Воскресіння Христового, працівники та студенти зібралися на майстер-клас, щоб над восковим вогнищем відтворити давні символи Великодня на писанці, наповнитися енергетикою миру, добра та любові.

Модератори заходу (Марія Курик, Юлія Єрмечук) заздалегідь підготували для учасників майстер-класу писачки, свічки та барвники й поділилися секретами розпису великодньої писанки, таємницями візерунків і символів та магією кольорів.

 

 

Віримо, що свято Великодня об’єднає наш народ та нашу Україну, а завдяки спільним традиціям, вірою та сподіванням, ми здобудемо перемогу та мир на нашій землі! Дякуємо нашим Збройним Силам за можливість жити і працювати та втілювати плани у життя.

 

1111 2222222

ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ" присвячена Міжнародному дню спорту заради розвитку та миру

основна

6-7 квітня в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а саме на факультеті фізичної культури та здоров’я людини,  під керівництвом декана факультету, професора, доктора педагогічних наук Ярослава ЗОРІЯ, колективом кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту організована та проведена ІV Міжнародна науково-практична конференція "Фізична культура і спорт: досвід та перспективи" присвячена Міжнародному дню спорту заради розвитку та миру!

На конференції розглядалися питання присвячені дослідженням у сфері олімпійського та професійного спорту, інноваційним технологіям у фізичній культурі та спорті, фізичному вихованню різних груп населення, сучасним підходам до організації та змісту освітнього процесу майбутніх фахівців з фізичної культури, спорту, фізичної терапії, ерготерапії, науково-методичним основам здоров’я людини, рекреації та фітнесу, актуальним питанням реабілітаційної допомоги в сучасних умовах, новітнім підходам до використання рухової активності у відновленні функціонального стану людини.

В Міжнародній конференції  прийняли  участь понад 200 учасників, з 13 країн світу та 22-ох закладів освіти України. Наукові напрацювання було з Румунії, Іспанії, Ізраїлю, Канади, Німеччини, Італії, Люксембург, США, Ірландії, Чехії, Великобританії, Швеції, Португалії та України.

З вітальними слова до учасників звернулися: членкиня Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, докторка історичних наук, професорка Тамара МАРУСИК; деканка факультету фізичної культури і спорту Ясського університету ім А.І. Куза, докторка наук, професорка Beatrice-Aurelia ABALASEI; декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного  університету імені Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук, професор Ярослав ЯЦІВ.

На пленарному засіданні з науковими доповідями виступали як провідні науковці українських закладів освіти так і іноземні фахівці у галузі Фізична культура і спорт:

-       Шинкарук Оксана Анатоліївна – докторка наук з фізичного виховання та спорту, професорка, Член-кореспондентка Української Академії наук, Заслужена працівниця фізичної культури і спорту України, голова галузевої експертної ради НАЗЯВО спеціальності 017 фізична культура і спорт, завідувачка кафедри кіберспорту та інформаційних технологій Національного університету фізичного виховання і спорту України – тема «Тренди інноваційних технологій у спорті та їх використання в підготовці спортсменів».

-       Андрєєва Олена Валеріївна – докторка наук з фізичного виховання та спорту, професорка, Заслужена працівниця фізичної культури і спорту України, членкиня експертної ради НАЗЯВО спеціальності 017 фізична культура і спорт, завідувачка кафедри здоров'я, фітнесу та рекреації Національного університету фізичного виховання і спорту України – тема «Оздоровчо-рекреаційна рухова активність різних груп населення: сучасні виклики».

-       Костюкевич Віктор Митрофанович – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, Заслужений тренер України, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинськогo – тема «Теоретико-методичні підходи щодо програмування тренувального процесу спортсменів».

-       Petruta Martinas – PHD, associate professor, факультет фізичної культури і спорту, Ясський університету ім А.І. Куза, м. Ясси, Румунія – таме «Еvaluation of conscientiousness among rugby players during puberty.

Чудовим продовженням Конференції стали секційні заняття, на яких науковці мали можливість подискутувати за тематиками доповідей. Даний захід є чудовою нагодою для представників різних країн обмінятися досвідом, інноваціями та напрацюваннями у сфері сучасного спорту, фізичної культури, фізичної терапії та ерготерапії. Всі пропозиції, проблемні аспекти та пропозиції їх подолання висвітлено та затверджено на підсумковому зібранні у резолюції Конференції.

Другий день Конференції був насичений заходами. 7 квітня у змішаному режимі було проведено круглий стіл  на тему «Актуальні проблеми підготовки фахівців сфери фізичної культури і спорту на Буковині в умовах воєнного стану», на який запрошено стейголдерів сфери фізичної культури і спорту. А це керманичі сфери фізичної культури і спорту Чернівецької області та м. Чернівці, директори ДЮСШ, голови спортивних федерацій та фітнес клубів, тренери, фітнес-тренери. На даному форумі обговорювали проблеми та перспективи підготовки майбутніх тренерів в регіоні, а також виступили із пропозиціями щодо удосконалення освітніх програм спеціальності 017 Фізична культура і спорт:

-       Першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: «Фізична культура і спорт», «Фітнес та рекреація»,

-       Другого (магістерського) рівня вищої освіти: «Фізична культура і спорт».

За результатами круглого столу всі зацікавлені особи прийняли резолюцію. В якій передбачено стратегічні дії щодо удосконалення освітнього  процесу підготовки фахівців спеціальності 017 Фізична культура і спорт на Буковині в умовах воєнного стану.

У сучасних важких ситуаціях, непростих викликах і загрозах для суспільства українська наука, як і в цілому наша держава продовжує зберігати здобуті напрацювання, розвиватись попри всю складність подій. Наші науковці продовжують плідно працювати, роблячи внесок на шляху інтеграції України в європейське та євроатлантичне співтовариство.

Дякуємо всім учасникам за активну співпрацю, бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, віри в себе і в нашу перемогу!

3333 2222 5555

АНДРІЙ ЗАПЛІТНИЙ – ДВОКРАТНИЙ ЧЕМПІОН ЄВРОПИ З КАРАТЕ

111

22-26 квітня у Гвадалахарі (Іспанія) пройшов 58-й чемпіонат Європи з карате. Першість континенту зібрала 549 спортсменів з 47 країн. Україну представляли 22 атлети.

Як зазначає офіційний сайт Української федерації карате, збірна України виступила тріумфально, здобувши 3 золоті та 1 срібну нагороди, та посівши 3-е місце у загальному заліку. Декілька досягнень синьо-жовтих відбулися вперше в історії.

Однією з сенсацій чемпіонату стало європейське золото 21-річного Андрія ЗАПЛІТНОГО, який на шляху до п’єдесталу отримав перемоги у сутичках з Горою Нерсесяном з Вірменії (3:1), австрійцем Стефанм Покорним (6:0), чорногорцем Неманью Мікуличем (4:0) та бельгіцем Квентіном Маходеною (4:4). У фіналі чернівецький боєць здолав чемпіона Європи-2022 Ермана Ельтемура з Туреччини – 2:0. Заплітний став п’ятим українським чемпіоном Європи в індивідуальному куміте.

В ЧНУ Андрій здобуває магістерський ступінь за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт. Він є провідним спортсменом чернівецького спортивного клубу «Лідер». Тренується під керівництвом титулованих наставників – Олександра ПІКУЛІНА, Андрія ЛАЗОРЕНКА та Валерія ЧОБОТАРЯ.

Другу золоту нагороду на цьому чемпіонаті Андрій ЗАПЛІТНИЙ здобув у складі чоловічої команди куміте. Вперше в історії українські каратеки піднялись на найвищий щабель європейського п’єдесталу у цьому розділі! Показово, що на татамі честь України захищали випускники факультету фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ – вихованці чернівецького карате – Валерій ЧОБОТАР та Різван ТАЛІБОВ. У справді драматичному протистоянні з діючими чемпіонами Європи французами наші хлопці, поступаючись 0:2, зуміли відігратися і отримати довгоочікувану перемогу (3:2)!

Вітаємо спортсменів, їхніх батьків, тренерів!

Дякуємо Захисникам України, які дають можливість нашим спортсменам тренуватись і перемагати! Слава Україні! Героям Слава!

22222

Ви тут: Головна / Новини та оголошення