zoofirma.ru

Новини Міжнародної науково-практичної конференції, приуроченій Міжнародному дню спорту «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

FB IMG 1617915253260

8 квітня 2021 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, приурочена Міжнародному дню спорту «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ».

Конференція була організована та проведена працівниками факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Національний педагогічний університет імені П. Драгоманова долучився до участі в якості співорганізатора.

У конференції взяли участь понад 150 науковців із 17 країн-учасниць, а саме: Румунії, Ізраїля, Іспанії, Молдови, Німеччини, Білорусії, Італії, Угорщини, США, Ірландії, Польщі, Словаччини, Великобританії, Португалії, Канади та України.

Науковці обговорювали актуальні теоретичні й практичні проблеми за напрямами:

 • Олімпійський та професійний спорт. Олімпійська освіта.
 • Інноваційні технології у фізичній культурі і спорті.
 • Сучасні підходи до організації та змісту освітнього процесу майбутніх фахівців з фізичної культури, спорту та фізичної терапії, ерготерапії.
 • Психологічні та історичні аспекти фізичної культури і спорту.
 • Науково-методичні основи здоров’я людини, рекреації та фітнесу
 • Фізичне виховання різних груп населення
 • Сучасний стан фізичної терапії: участь і місце фізичного терапевта та ерготерапевта у комплексному наданні медичних послуг.
 • Актуальні питання теоретичної та практичної підготовки фахівців з фізичної терапії, ерготерапії.
 • Проблеми формування здорового способу життя та безпеки життєдіяльності, міжнародні аспекти безпеки життєдіяльності та обороноздатності

На конференції панувала дружня атмосфера, яка сприяла розгляду актуальних наукових проблем та перспектив, їх вирішення, обміну досвідом, науковими і практичними досягненнями між науковцями та практиками сфери фізичної культури, фізичного виховання, спорту, фізичної реабілітації та ерготерапії.

У межах проведення ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції  відбувся круглий стіл «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ», в якому взяли участь Погодін Олександр – начальник Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації; Макаренко Дмитро –  начальник управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради; Жукотинський Корнелій – начальник Чернівецького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України; Лазоренко Андрій – керівник Чернівецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»; Галан Ярослав – відповідальний секретар Чернівецького відділення Національного олімпійського комітету України; Зорій Ярослав – декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

За результатами роботи конференції ухвалено:

 • розвивати спільну наукову і освітню діяльність між закладами вищої освіти України і зарубіжних країн, де здійснюється підготовка фахівців фізичної культури і спору, фізичної терапії та ерготерапії.
 • сприяти розвитку і впровадженню різних форм кооперації наукових досліджень університетів, інших освітніх і наукових центрів.
 • розширити взаємодію ЗВО у галузі обміну інноваційними технологіями, в тому числі інформаційними, що дозволить вивести результати наукових досліджень на новий рівень.
 • Посилити зв’язок освіти з науковими дослідженнями, залучати студентів до вирішення наукових проблем, пов’язаних з практичною діяльністю майбутнього фахівця з фізичної культури, спорту та фізичної терапії, ерготерапії.
 • Орієнтувати наукові дослідження на впровадження у практику, а також розвиток і розширення професійних уявлень у сучасному суспільстві.
 • Подовжити обмін досвідом і забезпечити можливість ведення дискусій із сучасних проблем фізичної культури, спорту, фізичної терапії та ерготерапії між вченими, які представляють різні ЗВО України і країни ближнього і дальнього зарубіжжя.
 • Підтримати науково-дослідну і практичну діяльність факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича щодо удосконалення і подальшого розвитку підготовки фахівців з фізичної культури, спорту та фізичної терапії, ерготерапії.

       Ми щиро вдячні представникам ректорату Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за сприяння в організації Міжнародно-наукового форуму!

IMG 2f21d71054690b9196648a1819cdbd34 V 1FB IMG 1617915248624

На факультеті фізичної культури та здоров’я людини відбулись заходи до Міжнародного дню спорту на благо миру та розвитку

изображение viber 2021 04 06 15 02 05

6 квітня 2021 року на факультеті фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася святкова онлайн зустріч, присвячена Міжнародному дню спорту на благо розвитку та миру. Метою заходу визначено формування традиції відзначення свята; посилення пропаганди фізичної культури і спорту як важливого засобу всебічного розвитку особистості; налагодження дружніх зв’язків і залучення професорсько-викладацького складу і студентів ЗВО України до святкування Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку; мотивування школярів та студентів до активної громадської діяльності у сфері фізичної культури і спорту

В онлайн зустрічі взяли участь начальник Управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Погодін, начальник Управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради Дмитро Макаренко, начальник Чернівецького обласного відділення комітету фізичного виховання і спорту МОН України Корнелій Жукотинський, чемпіон світу з легкої атлетики, учасник трьох Олімпійських ігор, голова відділення Національного Олімпійського комітету України у Чернівецькій області Іван Гешко, викладачі та студенти Криворізького державного педагогічного університету і Кам’янець-Подільського національного університет імені Івана Огієнка, кращі спортсмени-школярі закладів загальної середньої освіти м. Чернівці та викладачі і студенти факультету фізичної культури та здоров’я людини.

З привітальними словами виступили ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин, декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій і запрошені гості зустрічі.

З нагоди свята кафедрою теорії та методики фізичного виховання і спорту проведено онлайн фітнес-турнір серед студентів спеціальності 017 Фізична культура і спорт, в якому взяли участь 12 хлопців 12 дівчат. У таких жорстких умовах карантину фізична активність таки присутня, підтримуються ідеї спортивної чесної гри, набувають символічного значення порозуміння, повага.

Студенти активно долучились до заходу в онлайн режимі, проявили неабиякі вміння та спортивні таланти, за що були нагородженні грамотами, медалями та цінними призами.

Призерами серед чоловіків стали: 1 місце – Прожижко Олександр, 2 місце – Суходєєв Ілля, 3 місце – Бордюжан Віктор .

Серед дівчат 1 місце  посіла Пуршега Ірина, 2 місце– Мінтянська Олександра, 3 місце – Руснак Олександра! Вітання переможцям!

изображение viber 2021 04 06 12 57 41изображение viber 2021 04 06 12 57 44

Екологічний захід з висадки дерев

tree 2

Сьогодні, 6 квітня, відзначаємо Міжнародний день спорту заради розвитку і миру, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 23 серпня 2013 року, який щороку світ святкує за ініціативи Міжнародного Олімпійського Комітету.

У його рамках Ярослав Галан, керівник наукового проекту МОН України для молодих вчених «Інноваційна модель реалізації та формування патріотизму дітей засобами олімпійської освіти», та Юрій Мосейчук, голова Асоціації випускників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри фізичної культури та основ здоров’яспільно провели екологічний захід з висадки дерев (з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, установлених МОЗ України).

Завдяки формуванню національно-патріотичних цінностей за допомогою фізичної культури та спорту молоде покоління має змогу усвідомити історичну цінність і відповідальність, проявити активність у спортивному русі, відстоювати державу та сприяти її розвитку, зосереджувати єдність патріотичного виховання з історією та культурою народу, його традиціями, звичаями і мовою.

У заході взяли участь члени асоціації випускників університету:

 • Олександр Погодін (випускник 2018 р.) – начальник управління молоді та спорту ЧОДА;
 • Дмитро Федорцов (випускник 2000 р.) – проректор ЧНУ;
 • Юрій Романів (випускник 2007 р.) – головний бухгалтер;
 • Ігор Наконечний (випускник 2006 р.) – голова асоціації випускників факультету, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту;
 • Лідія Доцюк (випускниця 2008 р.) – завідувач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги;
 • Іван Васкан (випускник 2005 р.) – голова федерації волейболу в Чернівецькій області;
 • Анна Гакман (випускниця 2006 р.) – кандидат наук з фізичного виховання та спорту;
 • Микола Лабовський (випускник 2006 р.) – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор;
 • Тетяна Григоришина (випускниця 2007 р.) – викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту;
 • Микола Кочубей (випускник 1978 р.) – учасник естафети Олімпійського вогню 1980 р., вчитель-методист ЧВКУ КНТЕУ.

Під час заходу випускниками ЧНУ було здійснено висадку дерев з метою поширення основних патріотичних засад та національних цінностей за допомогою спорту. Своїм прикладом учасники заохочують громадськість, зокрема молоде покоління, дбати про навколишнє середовище, піклуватися про природу, берегти довкілля.

Особлива подяка керівництву університету, а саме ректору Роману Петришину,декану факультету Ярославу Зорію, а також адміністрації студмістечка і ботанічного саду ЧНУ за можливість реалізувати цей захід.

tree

Вітання з міжнародним днем спорту на благо розвитку та миру

фото к5гнапм

Шановні поціновувачі спорту, колеги, спортсмени, тренери!

Сьогодні весь світ долучається до святкування Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку!

23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій проголосила 6-е квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку, щоб фізична та інтелектуальна активність, здоровий спосіб життя стали запорукою загального процвітання й добробуту. 

Факультет фізичної культури та здоров’я людини  підтримує ініціативу відзначення цього свята, що підкреслює можливість висвітлити сприяння миру, розвитку, толерантності між шанувальниками спорту по всьому світу. Для нас цей день має набути символічного значення, супроводжувати мирні змагання, порозуміння, повагу.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди цього свята, підніміть білу картку, що символізує позитивну силу спорту, надання рівних можливостей чесної гри, миру.

Ви тут: Головна / Новини та оголошення