zoofirma.ru

Участі у Міжнародному науковому конгресі «Спорт. Олімпізм. Здоров’я»

 image 0 02 05 36c5ecbf51ba6863b1a4003509f8a6440df91f251ab4ec04968a4b87090b15f7 V26-28 жовтня 2017 р. в м. Кишиневі у Національному університеті фізичного виховання і спорту Республіки Молдова відбувся Міжнародний науковий конгрес «Спорт. Олімпізм. Здоров’я». У ньому взяли участь представники із 16 держав: Молдова, Україна, Казахстан, Румунія, Росія, Угорщина, Канада, Польща, Вірменія, Білорусь, Словенія, Туреччина, Китай, Литва, Монголія, Латвія. Україну представляли Національний університет фізичного виховання та спорту (м.Київ) та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (м. Чернівці). Викладачі нашого університету, зокрема кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Балацька Лариса Василівна, Гакман Анна Вікторівна, Гнесь Наталія Олександрівна та Дудіцька Світлана Петрівна взяли участь у пленарних та секційних засіданнях та виступили із доповідями на тему: «Мотиваційні пріоритети рекреаційно-оздоровчої діяльності людей різного віку» та «Зміни функціонального стану системи кровообігу організму студентів в період екзаменаційного стресу».  Під час конгресу розглядядалися майбутні перспективи для міжнародної співпраці між вищими навчальними закладами країн-учасниць конгресу.

image 0 02 05 c73d2ebc8bc15d09b02ac0394b20e30103482f1125f88d8c39e6345822735480 V image 0 02 05 668555a60ead6e40572cdd2db3faf31a64d182096f6b2b737013e3625f74c427 V 20171027 091040

9 вал, але не Айвазовського. Факультет фізичної культури та здоров'я людини відсвяткував свій День народження

13У Палаці «Академічний» відбулася подія, яка тісно і сутнісно пов’язана з 9-ою річницею з дня створення факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Спортивні арени і майданчики, де переважно вирують пристрасті і емоції, справді, схожі на «Дев’ятий вал» талановитого художника Івана Айвазовського. Цей позитив зарядженості перенісся і до Палацу «Академічний», де факультет фізичної культури та здоров’я людини як іменинник постійно і послідовно «розквартировує» свою численну аудиторію.

На передювілейний захід завітало чимало гостей. Зокрема: проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу ЧНУ Тамара Марусик, начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Богдан Вітовський, начальник управління по фізичній культурі та спорту міської ради Дмитро Макаренко, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Корнелій Жукотинський і голова комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики обласної ради, заслужений майстер спорту, чемпіон Європи та світу з легкої атлетики, голова обласного відділення Національного Олімпійського комітету України Іван Гешко.

Виступаючи перед спортивною і вболівальницькою аудиторіями, професор Тамара Марусик закцентувала увагу на найголовнішому – вагомих здобутках факультету за оцей плин дев’яти літ.

Зокрема, Тамара Володимирівна проаналізувала у деталях низку досягнень, де університетські спортсмени сягнули неабияких вершин і злетів. Крім того, як на Всеукраїнських змаганнях, так і на європейських та світових, стаючи чемпіонами чи призерами.

І все це – майже паралельно із навчальним процесом.

Кульмінаційний момент урочистостей – нагородження. Скажемо одразу: як викладачів, так і їхніх вихованців.

Іван Гешко вручив Подяки Олені Мороз, Андрію Слобожанінову, Пацель Поліні, Аилінкій Христині

Інші гості – Богдан Вітовський, Корнелій Жукотинський і Дмитро Макаренко – теж сповна виконали свою високу місію.

Перший передав Грамоти Івану Васкану, Петру Горюку, Тарасу Палагнюку, Марії Білавій, Юрію Момоту, Зіні Демян.

Пан Богдан ще й вручив групі талановитих посвідчення кандидатів у майстри спорту, що доволі-таки закономірно, характерно і відрадно.

Корнелій Жукотинський відзначив Юрія Цибу, Олену Гауряк, Юрія Курнишева, Миколу Осадця, Анатолія Жураківського, Павла Лукана, Миколу Никифорука, Андрія Архилюка.

Від Дмитра Макаренка такі ж відзнаки отримали: Юрій Мосейчук, Андрій Молдован, Наталія Гнесь, Світлана Первухіна, Костянтин Олійник, Віктор Стефанюк, Максим Кузін, Іван Молофій.

За наказом ректора ЧНУ Степана Мельничука, за вагомий особистий внесок у підготовку майбутніх фахівців з фізичного виховання, розвиток фізичної культури і спорту, сумлінну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня факультету оголошено Подяки. Їх із рук Тамари Марусик отримали: наставники Ігор Наконечний, Вадим Мужичок, Ярослав Галан, Андрій Бражанюк, Світлана Дячінська, Микола Шпанко, Олег Мазяр, Назар Дячук, Людмила Романів, Юрій Палічук і Марія Курик, а також студенти Микола Байдюк, Ольга Винниченко, Тетяна Джіоєва, Анна Факас, Богдан Чопенко, Михайло Кожухар.

Мав слово і час для нагороджень декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій, котрий вручив подяку Назару Дячуку, а грамоту – Олегу Мазяру.

Ярослав Богданович, за доброю і усталеною традицією, відгукнувся про золотий фонд факультету - його ветеранів. А це - Петро Григорович Раца, Валентин Семенович Банар, Ігор Павлович Каліта, Володимир Іванович Купчик, Світлана Гнатівна Смеречинська, Віктор Валентинович Звенигородський і Леонід Аркадійович Фоменко.

У канву урочистостей уплетено чимало художніх і танцювальних номерів, а також видовищних спортивних трюків. Приміром, виступили: студент другого курсу, фіналіст загальноуніверситетського конкурсу «Університет має талант – 2017» Іван Рижий, четвертокурсник, володар Гран-Прі загальноуніверситетського конкурсу «Шевченківські читання – 2017» Василь Геленюк, фіналісти конкурсу «Студент-студентка ФФКЗЛ» Ольга Медецька, Юрій Каюк і Мар’ян Антонійчук, вихованці школи танцю та фітнесу «Данс Сіті» – колектив «Кіндер Сюрприз», театральна постановка – акторська майстерність студентів першого курсу (режисер та постановник – керівник Центру дозвілля ЧНУ Дмитро Павлюк), фінальна пісня (Гімн факультету).

Були й дві хвилини мовчання: по першому деканові факультету Валерієві Чабаненку, широкій групі наставників, які стояли біля витоків факультету, а з наших днів – по мужніх героях, котрі обороняли рідні кордони на Сході України, без вагань і роздумів віддаючи їй молоді життя.

Історія за будь-яких умов посвідчує: усього того, чого у часі добивається той чи інший колектив, не було б, якби не їх попередники.

Цікава арифметика із цифрою «9»: за дев’ять років факультету його випускники щорічно поповнюють педагогічні колективи навчальних закладів Чернівецької та інших областей України, зокрема понад 90% вчителями з фізичної культури забезпечена Буковина.

Іще одне: нині на факультеті навчається майже 1000 студентів – 979. Двоє із факультету стали докторами наук, а двадцять – кандидатами. Чим не «Дев’ятий вал»!?

Це університетське дійство як заключний акорд своєрідного фестивалю мистецтва науки, спорту і краси. Прелюдією ж до нього стала перша, попередня днина, коли відбулися: конкурс творчих робіт на тему «Мій глобус – ФФКЗЛ» та інтелектуальна гра «Брейн ринг». У конкурсі перемогла 102 група, у розумовій грі з усіх команд академічних груп – 202.

До речі, найкращим гравцем виявився студент Станіслав-Василь Москаленко, якому заслужено дісталася перехідна статуетка – «Сова».

Отож наступний День факультету – 10-й! Буде ще оригінальніше!

6 25

Козацькі ігри - 2017

118 жовтня на факультеті фізичної культури та здоров’я були проведені «Козацькі ігри – 2017». Захід був присвячений  Дню українського козацтва та Дню захисника України. На території багатофункціонального штучного спортивного майданчика факультету фізичної культури та здоров’я людини змагалося  15 команд загальноосвітніх шкіл Чернівецької області. Кафедра фізичної культури та основ здоров’я влаштувала справжнє козацьке свято для старшокласників, які перетягували канати, стрибали усією командою через мотузку, долали спортивні перешкоди під час естафети, закидали козацький чобіт у корзину прикрашену українською символікою та завершальним етапом змагань став інтелектуальний конкурс на знання історії Українського козацтва. 

Між спортивними змаганнями для школярів проводилася лотерея із спортивними подарунками. У запеклій боротьбі на «Козацьких іграх - 2017» перемогла команда школярів Рокитнянської ЗОШ Новоселицького району, друге місце вибороли учні ліцею № 4 м.Чернівці та трете місце завоювали учні Великокучурівської ЗОШ. Глядачі та вболівальники із захопленням спостерігали за тим, як школярі виборювали звання найкращих козаків. Саме такими – сильними, патріотично вихованими, ерудованими, мають стати майбутні студенти ЧНУ, а нині учні загальноосвітніх шкіл Чернівецької області. Не можна не згадати про те, що«Козацькі ігри - 2017» відбувалися за підтримки:

-заслуженого майстра спорту, чемпіона Європи та світу з легкої атлетики, голови Чернівецького обласного відділенні Національного олімпійського комітету України, голови комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики Чернівецької обласної ради, – Гешко ІванаТарасовича.

- начальника обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України – Жукотинського Корнелія Костянтиновича.

Вельмишановні гості «Козацькі ігри - 2017»: директор Чернівецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» - Георгій Георгійович Мазурашу;

- головний спеціаліст Управління освіти Чернівецької міської ради (відповідальний за фізичну культуру і спорт) - Цуркан Володимир Васильович.

69-та Спартакіада Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

DSC 047117 жовтня, на новому спортивному майданчику студмістечка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася церемонія офіційного відкриття 69-ої за ліком Спартакіади цього ВНЗ.

Барвистому дійству передували справжня літня погода і закличне перелуння спортивних та козацьких маршів. Урочистості збіглися у часі зі святкуванням на державному рівні пошанування козацької звитяги славних попередників, котрі понад 500 років тому відкрили світові небувалий досі феномен – надійного захисту кордонів рідної землі.

Звертаючись до спортивної аудиторії, а також гостей, перший проректор ЧНУ Роман Петришин наголосив: «Дорогі студенти, мої колеги і присутні! Два тижні тому університет учергове відзначив свій день народження, тобто 142-гу річницю свого заснування. Це кілька днів тому, а через рік – аж не віриться – на нас чекає 70-ліття події, з якою тісно пов'язаний розвиток спорту у нашому університеті. Кажу про це свідомо, адже навчальному процесу спорт просто необхідний. Спорт додає сил, він формує структуру людини, а ще завдяки йому ви, студенти, набуваєте нових результатів і нових друзів.

У добру путь!».

Після цього прозвучала команда: «Парад, струнко!».

Право підняти Прапор України здобули представники економічного факультету, які рік тому стали переможцями університетської Спартакіади.

У високостя розкрилено злетів мотив Гімну України. Руки – на серця! Як дотична лінія на життя мільйонів, що віддали Україні і честь, і славу у борні за неї. Вічний мотив як незнищенний передавальний знак духу крізь епохи між альфами й омегами буття.

Декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій зазначив: «Вітаю усіх із відкриттям 69-ої Спартакіади, з тими славними традиціями, що започатковано в університеті. Студенти мають змогу реалізувати себе у багатьох видах різних змагань.

Особлива подяка – керівництву університету за оцей подарований спортивний майданчик. Поряд буде іще один, новий, щоб ви, студенти, уміло поєднували навчальний процес зі спортом.

Головне – спроможність віднаходити час, а в усьому іншому – допоможуть викладачі.

І нехай у травні 2018-го Спартакіада назове та визначить найсильнішого.

У добру путь!».

Надалі були показові виступи спортсменів. Змаганням відкрито дорогу.

Спартакіада стартувала жіночим міні-футболом.

DSC 0537 DSC 0471

Ви тут: Головна / Новини та оголошення