zoofirma.ru

День захисту дитини

1

Повернемося в день, що вже став спогадом, й так хочеться, щоб для малечі він залишив лише здогадки про щасливе дитинство… Саме з такою спільною метою об’єднали свої творчі ідеї, мистецьку, освітню, спортивну діяльність студенти й викладачі факультетів педагогіки, психології та соціальної роботи (декан – проф. Тетяна Федірчик) та фізичної культури і здоров’я людини (декан – проф. Ярослав Зорій) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

1 червня 2022 р. кафедра педагогіки та методики початкової освіти (завідувач – проф. Світлана Романюк) і кафедра фізичного виховання (завідувач – доц. Тарас Палагнюк) зорганізували й втілили в життя національно-патріотичний, спортивно-ігровий, мистецько-інтелектуальний проєкт, приурочений ДНЮ ЗАХИСТУ ДИТИНИ, що став традиційним як започаткований у свій час проф. Марією Іванчук. Так, в рамках педагогічної виховної та практики в пришкільних оздоровчих таборах (керівники – доц. Антоніна Богданюк, доц. Лідія Біленкова) студентами ІІ курсу кафедри ПМПО та за сприяння викладачів кафедри ФВ організовано захід на тему «Ми діти – України квіти!» під девізом «Я ще дитина, але маю права!..».

Вітанням різними мовами світу радо зустріли гостей команда організаторів і ведучих: Т. Палагнюк, А. Богданюк, Л. Біленкова, В. Богданюк, М. Гудима, М. Вакарчук. Із вітальним словом до присутніх дітей та батьків, студентів і викладачів, гостей свята звернулися Т. Федірчик, С. Романюк, які наголосили на значимості поваги до дитячої особистості та побажали мирного майбутнього дітям України.

Щемливим моментом став уже сам початок свята, коли головні винуватці - діти - зайшли до залу, взявшись за руки разом зі студентами та підспівуючи пісню «Україна – це я!..», а також розкриття таємниці, що головною цінністю у світі є ДИТИНА (психотренінг «Хто найцінніший?»). Теплі почуття викликало малювання дітками сім’ї, рідної домівки у процесі виготовлення нагород для матусь, татусів та їх теплі обійми з рідними і створення панно «Майбутня мирна Україна». Цікавими для дітей видалися патріотично-символічна арт-терапія, творчі, інтелектуально-рухливі, інтерактивні ігри («Склади слово, «Розпізнай мультфільм» та ін.), що ознайомили дітей з їх правами. Діти радо приймали участь у діалозі, інтерв’юванні, іграх та малюванні, виконанні пісень і танців. А чи не найбільш очікуваними для кожної красуні і мрійника стали руханки та «Веселі старти», що добре підготували їх до пісенного («Червона рута») та танцювального («Ой у лузі червона калина») флешмобів, які енергетично змотивували й налаштували дітей на усвідомлення внеску кожного, навіть маленького українця, у перемогу України. Кульмінацією свята стало отримання спортивних подарунків і «смаколиків» з патріотичною символікою та «Посил миру» (випущення прапора і блакитно-жовтих кульок в небо) задля збереження мирного неба над Україною.  

Патріотично-музична дефіляда («Зродились ми», «Українська лють», «Я не втомився», «Заспіваймо пісню за Україну») прозвучала у виконанні активістів ЦКіДу (керівник - Дмитро ПАВЛЮК) та співорганізаторів свята - волонтерської групи (керівник – Віталій КІНДЗЕРСЬКИЙ) ЧНУ: Анастасії Шидей, Олександра Фисюка, Христини Шевчук, Юрія Сав’юка, Ірини Кубашок, Василя Богданюка.

Щира вдячність факультету фізичної культури та здоров’я людини за надання місця проведення та ЦКіДу ЧНУ за звукорежисуру (Микиті Пушкарьову і Ярославу Щербаню).

Дякуємо ЗСУ за те, що можемо дарувати дітям свято!.. А ми продовжуймо «робити те, що вміємо найкраще» задля перемоги!..

2 4

День захисту дітей

unnamed 15

Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича долучилися до відзначення Дня захисту дітей

1 червня в КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» студенти спеціальності «Фізична культура і спорт» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича долучилися до благодійного заходу до Дня захисту дітей.

Благодійний захід проведено для дітей, які наразі перебувають у лікарні.

Події, які кожен  переживає сьогодні, змушують нас відчувати різноманітні емоції та почуття, проте найбільше в сучасних реаліях страждають діти, які не можуть самостійно впоратися із тими проблемами, що їх зараз супроводжують.

День захисту дітей щороку символізував свято дитинства та безтурботності, але цьогоріч він набув зовсім іншого значення. У цей день і не тільки ми повинні берегти дітей, захищати їхні життя та всіма можливими шляхами створювати хороші умови, за яких кожна дитина відчуватиме себе в безпеці.

Під час дійства кандидат наук з фізичного виховання, доцент «Ярослав Галан презентував дітям аудіоваріант казки «Олімпійська мрія», яка була створена в результаті діяльності наукового проекту «Інноваційна модель реалізації та формування патріотизму дітей засобами олімпійської освіти».  Ця казка є уособленням віри, наполегливості, мужності, які здатні привести кожного з нас до перемоги. Головний герой власним прикладом показав, що саме ці риси – запорука здійснення будь-якого бажання. Неабиякого значення має у цій казці патріотичний аспект, адже тут ми спостерігаємо різноманіття патріотичних цінностей та національних якостей, які слід виховувати ще змалку.

Студенти кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту під керівництвом кандидата наук з фізичного виховання та спорту, доцента Світлани Дудіцької провели активну руханку, до якої долучилися діти та їхні батьки.

У ході благодійного заходу відбулися показові виступи вихованців Музичної школи №2.

Під час благодійного заходу діти отримали позитивні емоції та заряд енергії, який спонукатиме їх до занять фізичною активністю.

Благодійний захід відбувся за сприяння Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради, Музичної школи №2, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спеціальності «Фізична культура і спорт», церкви «Емануїл» та адміністрації КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» та численних спонсорів, меценатів.

unnamed 12 unnamed 13

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ У РУМУНІЇ

Фото 1

20-22.05.2022 р. у найстарішому закладі вищої освіти Румунії – Університеті Олександра Іоана Куза (м. Ясси, Румунія) відбулась Міжнародна конференція «SCIENTIFIC PREMISES OF PHYSICAL EXERCISE TO INCREASE THE QUALITY OF LIFE». У конференції взяли участь науково-педогогічні працівники та студенти провідних закладів вищої освіти: Університету Олександра Іоана Куза (м. Ясси, Румунія), Західного університету Тімішоара (м. Тімішоара, Румунія), Державного університету Бабеша-Бойяі (м. Клуж-Напока, Румунія), Кишинівського державного університету фізичної культури і спорту (м. Кишинів, Молдова) та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, Україна).

Від України модераторами конференції були науково-педагогічні працівники факультету фізичної культури та здоров’я людини – завідувач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги доктор медичних наук професор Лідія Доцюк, викладач кафедри фізичної культури та основ здоров’я Анжела Медвідь, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту кандидат наук з фізичного виховання та спорту Тетяна Лясота. Наукові доробки румунською та англійською мовами презентували студенти факультету Ірина Макогончук та Віталіна Мельничук (спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія»), Анастасія Федоруца (спеціальність «Середня освіта (Фізична культура)») та Ольга Шубкіна (спеціальність «Фізична культура і спорт»). Доповіді були присвячені сучасним прийомам та методам, які стосуються вдосконалення людини через кінетотерапію та спортивну науку, теоретичні та прикладні досягнення у галузі рухової діяльності людини, а також їх вплив на загальний стан здоров’я і працездатність людини на різних етапах онтогенезу.

У рамках наукової конференції був проведений майстер-клас «Оцінка нейродинаміки у кінетотерапії», змагання з нових спортивних ігор (регбі-таґ), а також екскурсії у планетарій та ботанічний сад.

Обмін науковою інформацією, отримані нові знання та спілкування з закордонними колегами та студентами сприятимуть зміцненню міжнародної співпраці та інтеграцію викладачів і студентів у європейське освітнє середовище.

Фото 2 Фото 5

На факультеті фізичної культури та здоров’я людини провели День відкритих тренувань

изображение viber 2022 05 18 16 42 35 470

18 травня на факультеті фізичної культури та здоровя людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся День відкритих тренувань та майстер-класів.

Дійство було організовано за ініціативи колективу кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту спільно з Асоціацією випускників факультету фізичної культури та здоров’я людини.

До проведення Дня відкритих тренувань долучилися професорсько-викладацький склад і студенти кафедри, майстри спорту України, майстри спорту України міжнародного класу.

Дійство відбулося для переселенців, майбутніх абітурієнтів, які мали змогу відвідати та взяти участь у тренуваннях з 14 видів спорту, а саме футболу, волейболу, баскетболу, бейсболу, панкратіону, грепплінгу, спортивного орієнтування, туризму, пауерліфтингу, легкої атлетики, карате, велоспорту, художньої гімнастики; фітнесу (тайбо, силового, танцювального, кенгоджамп).

Під час майстер-класів учасники мали можливість не лише спробувати свої сили в різних видах спорту, а й поспілкуватися зі спортсменами спеціальності 017  “Фізична культура і спорт” (освітні програми “Фізична культура і спорт”, “Фітнес та рекреація”). Також організовано ряд конкурсів з цінними призами в мережі Інстраграм.

Кожен учасник зміг відчути спортивну атмосферу, переглядаючи показові виступи з карате, який підготував Андрій ЗАПЛІТНИЙ – МСМК, призер Чемпіонату Європи, та з велоспорту, який підготував Костянтин ДОВГАНЧУК – МСУ (маунтенбайк), неодноразовий чемпіон України.

Наприкінці Дня відкритих тренувань школярі отримали сертифікати учасників майстер-класів.

Дякуємо всім, хто долучився до проведення майстер-класів!

изображение viber 2022 05 18 16 42 35 106 изображение viber 2022 05 18 16 57 40 238

Ви тут: Головна / Новини та оголошення