zoofirma.ru

Проведення студентської наукової конференції

92953358 2650059181984167 4206007218945916928 n

Традиційно у квітні кожного року Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича проводить студентську наукову конференцію і карантин не може впливати на графік її проведення.

22 квітня 2020р. відбулося секційне засідання факультету фізичної культури та здоров’я людини в он-лайн режимі.

Комісія у складі: доц. Зорія Я.Б., доц. Балацької Л.В., доц. Наконечного І.Ю., проф. Доцюк Л.Г., доц. Ячнюка М.Ю., доц. Палагнюка Т.В., секретарів: голови студентського профбюро факультету – Суходєєва І., голови студентської парламентської групи факультету – Шевчука Б., оцінювала виступи кращих студентів з підсекцій:

1. Теорії та методики фізичної виховання і спорту.

2. Фізичної культури та основ здоров'я.

3. Фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги.

4. Фізичного виховання.

Цьогоріч у конференції взяло участь 96 студентів, виступи більшості з яких вразили глибокою самостійною пізнавальної науковою діяльністю.

Заслухавши наукові доповіді комісія визначила кращі виступи:

1. Білий Владислав – 402 гр. Педагогічний контроль фізичної підготовки юних легкоатлетів на етапі початкової спортивної спеціалізації. Науковий керівник – ст.викл. Ячнюк І.О.

2. Владичан Анастасія – 201 гр. Підтримка життєвої позиції осіб похилого віку в освітньому просторі фітнес-клубу. Науковий керівник – викл. Дудицька С.П.

3. Ропчан Руслана – 505 гр. Особливості мотивації дівчат середнього шкільного віку до уроків фізичної культури.Науковий керівник – доц. Кисилиця О.М.

4. Підгірняк Даяна – географічний факультет. Форми і методи виховної роботи зі студентською молоддю у Чернівецькому національному університеті. Науковий керівник – доц. Кожокар М.В.

5.Толок Віктор – 309 гр. Як носіння об’ємних речей у кишенях впливає на наше здоров’я. Науковий керівник – асист. Бражанюк А.О.

Саме Толок Віктор із своєю неординарною науковою доповіддю буде представляти наш факультет на пленарному засіданні 28 квітня.

Студентська наукова конференція спонукає удосконалюватись, розвиватись, не зупинятись на досягнутому.

93764412 2650059125317506 6695605009440047104 n92595386 2650059268650825 8882091045001625600 n

ІІ Міжнародний науково-спортивний конгрес студентів та молодих учених

На факультеті фізичної культури та здоров’я людини онлайн проведено ІІ Міжнародний науково-спортивний конгрес студентів та молодих учених

30f377824-25 квітня 2020 року на факультеті фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в режимі онлайн відбувся ІІ Міжнародний науково-спортивний конгрес студентів та молодих учених на тему «Актуальні питання фізичної культури, спорту та ерготерапії».

Конгрес було організовано та проведено на факультеті фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ імені Ю. Федьковича, кафедрою  фізичної культури та основ здоров’я(завідувач  професор Юрій Мосейчук). Співорганізаторами конгресу також стали: Ясський університет «Alexandru Ioan-Cuza University» (Румунія); Чернівецьке обласне відділення НОК України.

Участь у конгресі, окрім українських відомих науковців, представників влади, викладачів, аспірантів та студентів закладів вищої освіти Києва, Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Переяслава, Краматорська, Харкова, Кам’янець-Подільського, Луцька, Вінниці, Одеси, Дніпра, Тернополя, Ужгорода, Чернівців та інших, взяла наукова спільнота Румунії, Польщі, Молдови та Білорусії.

Науковий захід відкрив ректор Університету, доктор фізико-математичних наук, професор Роман Петришин. Він підкреслив: «В умовах карантину робота конгресу проходить в онлайн режимі, що, як на мене, видається одним з перших досвідів проведення такого роду заходу в Україні, де водночас беруть участь молоді науковці, студенти нашої держави та сусідніх країн, і це – завдяки значній підготовчій діяльності кафедри фізичної культури та основ здоров’я факультету фізичної культури та здоров’я людини та роботи організаційного комітету».

З вітальним словом до учасників  конгресу звернувся декан факультету фізичної культури та здоров’я людини, доктор педагогічних наук, доцент Ярослав Зорій, який  наголосив  на важливості широкого публічного обговорення,  співставлення думок,  напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо  питань підвищення ролі фізичної культури, спорту та фізичної реабілітації в житті суспільства загалом і студентства – зокрема.

До вітання приєднався, співорганізатор, перший проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України Мирослав Дутчак,  який акцентував увагу  на  тому, що «…це чудова нагода для студентів, молодих науковців, спеціалістів з різних країн обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, відкриттями та здійснити вагомий внесок у розвиток пріоритетних для України галузей освіти та охорони здоров’я».

Також учасників конференції привітали Анатолій Цьосьдоктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Віктор Куйбіда – доктор історичних наук, професор, декан факультету фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та інші представники вітчизняних ЗВО.   

Вітали представники від іноземних делегацій: Ясського університету ім. А.І. Куза (Румунія) – професор Біатріс Абаласей (Beatrice-Aurelia Abalasei), декан факультету фізичної культури і спорту; Університету «Вища школа лінгвістична» (Польща) – професор Томаш Кук (Tomasz Kuk), доктор наук, проректор з питань співпраці з Україною та країнами колишнього Східного блоку Університету лінгвістики в Ченстохові; Білоруського державного університету фізичної культури (Білорусія) – професор Єлизавета Мельник.

Від представників влади та спортивної спільноти Буковини учасників конгресу вітали Олександр Погодін начальник управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації; Дмитро Макаренко – начальник управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради; Іван Гешко – голова Чернівецького обласного відділення НОК України, Заслужений майстер спорту України та Корнелій Жукотинський начальник Чернівецького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

У ході пленарного засідання науковці виступили з тематичними доповідями, зокрема, про «Перспективні напрями безперервного професійного розвитку тренерських кадрів системи спорту в Україні» (проф. Мирослав Дутчак); «Педагогічні умови формування духовно-ціннісних орієнтацій старшокласників у процесі занять фізичною культурою» (проф. Олександр Ажиппо); «Сariera-dubla pasul spre performanta» (рrof. Beatrice-Aurelia Abalasei); «Нealthy lifestyle based on robert  diltslevels of change»rof. Tomasz Kuk); «Пліометричні навантаження: біологічні основи» (проф. Віктор Куйбіда) та «Професійне виховання студентів в умовах інтеграції навчальної та позанавчальної діяльності» (доц. Ярослав Зорій).

Під час перерви учасники конгресу мали змогу побувати на онлайн-екскурсії перлиною Чернівців – територією Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації) та познайомитися із престижними спеціальностями інститутів і факультетів.

Насиченою та дуже корисною виявилася наступна частина заходу, що передбачала роботу в шести секційних засіданнях: «Філософія, психологія та історія фізичного виховання і спорту», «Фізичне виховання різних груп населення», «Здоров’язбережувальні технології, фітнес та рекреація», «Олімпійський професійний спорт та паралімпійський спорт. Олімпійська освіта»; «Теоретико-методологічні основи професійної підготовки фахівців фізичної терапії та ерготерапії»; «Проблеми формування здорового способу життя, безпеки життєдіяльності та обороноздатності».

День минув плідно та насичено. Цьогорічний квітневий конгрес студентів та молодих учених довів значущість та корисність подібних наукових зібрань, які дозволяють не лише започаткувати і закріпити нові знайомства, ділові відносини з метою особистісного і кар'єрного зростання, а й обмінятися досвідом та отримати ґрунтовні професійні знання.

0 02 000f

  0 02 029

245

058c5

День відкритих дверей 2020

93228046 688806948544805 6791553655414718464 nВельмишановний абітурієнте!
Запрошуємо Вас, Ваших батьків і друзів на перегляд онлайн-зустрічі – День відкритих дверей у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича - один із найдавніших, найвідоміших і найпрестижніших закладів вищої освіти України і Східної Європи, будівлі якого входять до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Перегляд трасляції

Вітання декана з нагоди Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку!

деканШановні колеги, спортивна родино!

Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та  розвитку!

Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла рішення відзначати

 6 квітня як Міжнародний день спорту.

Спорт об’єднує нас навколо позитивних цінностей, сприяє зміцненню культури за межами національних кордонів.

Історія спорту свідчить про те, що він здатен руйнувати стереотипи, ініціювати і посилювати рух за права і гідність кожної людини, привертаючи до них увагу всього світу.

Для теперішнього українського сьогодення цей день є особливо символічним, адже в умовах самоізоляції шукаємо способи займатись спортом вдома, заради свого здоров`я, пропагуючи здоровий спосіб життя!

Колектив Факультету фізичної культури та здоров`я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вітає щиро Вас з Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку!

Бажаємо всім міцного здоров’я, великої удачі, наполегливості, наснаги та перемог! Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність та сприяє популяризації розвитку спорту!

Ви тут: Головна / Новини та оголошення