zoofirma.ru

У Чернівцях відбувся фінал ХVІ Чемпіонату України з футболу серед студентських команд

ABC 83

ФК «Університет» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича став срібним призером ХVІ Чемпіонату України з футболу серед студентських команд ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації сезону 2016-2017. Змагання проводилися Всеукраїнською футбольною асоціацією студентів спільно з Комітетом фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за пі

дтримки Міністерства спорту України та федерації  футболу України.

У змаганнях взяли участь чотири команди:

-   «УДФСУ» (Ірпінь), яка представляє Університет державної фіскальної служби України (ректор – Павло Володимирович Пашко). Головним тренером команди є Валерій Заваров. Тренер – Роман Коршиков.

-   ФК «Тернопіль-Педуніверситет»  представляє Тернопільський національний педагогічний університет ім. В.Гнатюка (ректор – Володимир  Кравець). Головним тренером команди є Василь Івегеш.

-   СК «КНТЕУ-Меркурій» (Київ), який грає за Київський національний торговельно-економічний університет (ректор – Анатолій  Мазаракі). Головним тренером команди є Олексій Яценко. Тренер – Олег Фесенко.

-   ФК «Університет» (Чернівці), який представляє Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (ректор – Степан Мельничук). Головним тренером команди є Микола Осадець. Тренер – Юрій Мосейчук.

Новий чемпіон України з футболу визначився у вирішальному матчі між чернівецьким «Університетом» і тернопільським «Педуніверситетом».

У фіналі змагань за команди вболівали високоповажні гості – президент Всеукраїнської футбольної асоціації студентів, народний депутат України Іван Крулько; голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук; голова Чернівецької обласної ради – Іван Мунтян; віце-президент федерації футболу України, голова обласної  федерації футболу – Василь Орлецький; ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Степан Мельничук; заслужений тренер України, головний тренер студентської збірної України – Анатолій Бузнік; ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – Володимир Кравець; начальник обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – Корнелій  Жукотинський; начальник управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради  – Дмитро Макаренко.

       Нічия – 0:0 – поклала на терези вагу цього важливого матчу. Усе вирішувалося у безпрограшній футбольній лотереї, де комусь обов’язково має пощастити. На висоті виявилися тернополяни. Із серії 5 пенальті вони за неспортивних умов схибили тільки одного разу, і таким чином, здобули перемогу.

Присутні на спортивному святі гості неодноразово наголошували на високій професійній майстерності чотирьох команд та відмінній організації заходу. А отже Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича здобув одразу дві перемоги – «Срібло» Чемпіонату України та визнання за вдале проведення змагань.

Вітаємо команду рідного університету!

ABC 107 ABC 143

Миколі Ганжі у травні виповнилося б 90 років

FullSizeRender 25 05 17 01 081Колишньому завідувачу кафедри фізичного виховання Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Миколі Ганжі у травні виповнилося б 90 років. Микола Тимофійович Ганжа народився 19 травня 1927 року у місті Ахтирка Сумської області в сім’ї робітника (будівельника).У другій половині 1927 року родина переїхала до Запоріжжя, де і навчався Микола. Під час Другої світової війни сім’я була евакуйована в м. Баку (Азербайджанська республіка). Після закінчення школи вчився в Бакинському рибному технікумі. У 1945 році вступив до Бакинського інституту фізичної культури, де почав займатися важкою атлетикою та боротьбою. Виступав за збірну команду республіки з важкої атлетики. Після закінчення інституту був запрошений на роботу у цирк Азербайджану, де створив особистий номер «Силовий жонглер». У 1949 році звільнився та продовжив навчання у Харківському педагогічному інституті на факультеті фізичного виховання (1949-1951 рр.). Після закінчення інституту в 1951 році був направлений на роботу у Мелітопольський педагогічний інститут викладачем на кафедру фізичного виховання. У 1955 році був запрошений на роботу до Вінницького педагогічного інституту викладачем. З Вінниці переїхав до Чернівців, де працював на посадах викладача та старшого викладача Чернівецький державний університет, а з 1 вересня 1959 року – на посаді завідувача кафедри фізичного виховання, яку обіймав 40 років. У 1970 році останній раз виступав в актовому залі університету зі своїм силовим номером перед студентами та професорсько-викладацьким складом. Ганжа Микола Тимофійович упродовж 10 років був ректором Народного університету фізичної культури Буковини. У 1976 році в Інституті історії Академії наук України захистив кандидатську дисертацію на тему «Про розвиток спортивного руху на Північній Буковині у 1875-1970 рр.». Ганжа М. Т. був членом Вченої ради університету майже 40 років. Був головою Спілки ветеранів – працівників фізичної культури та спорту міста Чернівці. У 2002 році вийшов на пенсію. 12 червня 2007 року Микола Тимофійович помер.

Нагороди та почесні звання:

1970 р. -  медаль «За доблестный труд»;

1976 р. -  кандидат історичних наук;

1980 р. -  доцент;

1985 р. -  знак «Отличник физической культуры и спорта»;

1997 р. -  знак «Отличник просвещения Украины»;

2004 р. -  Почесний працівник фізичної культури та спорту України.

Свято української вишиванки на факультеті фізичної культури та здоров’я людини

1 2

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка- вишиванка є головним оберегом людини. Українська вишиванка – абсолютно унікальний, автентичний продукт, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою.
Щороку в третій четвер травня відзначають День вишиванки. Це поки ще відносно нове народне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
І саме 18 травня цього року, вшановуючи традиції українського народу, для студентів та викладачів факультету фізичної культури та здоров’я людини українська вишиванка стала традиційним атрибутом церемоніального вбрання.
У цей святковий день на новому багатофункціональному штучному майданчику зібралися студенти та викладачі факультету фізичної культури та здоров’я людини для справжньої фотосесії. Під час заходу панувала особлива атмосфера національної єдності та свята, яке робить нас усіх сильними та згуртованими. Фінальним акордом стало випущення у небесну височінь гелевих кульок з квітами.

4 1  2 23 2

Студенти Чернівецького національного університету – призери Міжнародної конференції

IMG 6306 16 05 17 02 26Цими днями в Сучавському університеті «Штефан чел Маре» (м. Сучава, Румунія) відбулася Міжнародна студентська конференція «Наука і мистецтво руху».
До її складу від факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича ввійшли заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків Я.П.Галан, завідувач кафедри фізичного виховання для гуманітарних факультетів В.О.Мужичок, старший викладач кафедри фізичного виховання для гуманітарних факультетів А.М.Медвідь та студенти Яна Георгієш, Василь Морарь, Іван Єремія і Тетяна Солтис.
Призерами стали: Яна Георгієш (2 місце), Іван Єремія (3 місце), Тетяна Солтис (3 місце), а Василь Морарь отримав відзнаку організаційного комітету конференції.
У ході візиту в університеті відбулася зустріч із заступником декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків. Йшлося про перспективи співпраці між двома факультетами і проведення спільних наукових та спортивно-масових заходів.

IMG 6303 16 05 17 02 26

Ви тут: Головна / Новини та оголошення