zoofirma.ru

Футбол

IMG c8de03f8b7f526f11fedae0616f245f1 V

Сьогодні, 18 жовтня, Чернівецький Національний університет повернувся до великого футболу. Маючи великі і славні традиції на чолі з нинішнім начальником команди Миколою Осадцем, наша команда знову виступила в похід за право стати найсильнішою командою з футболу серед закладів вищої освіти України.

Саме сьогодні стартував Чемпіонат України серед команд ЗВО сезону-2022/23. Команда ЧНУ на першому етапі змагань гратиме у квартеті групи «Б» з суперниками з Тернополя (ТНПУ) та Львова (ЛДУФК та НУ «Львівська політехніка»).

Старт сезону для нашої команди відбувся вдома, у Чернівцях, де футболісти ЧНУ приймали на стадіоні «Олімпія» опонентів з ТНПУ. Матч вийшов дуже цікавим, боротьба між командами точилася до останніх секунд, і в цьому контексті дуже приємно, що саме наші студенти здобули в ньому перемогу.

Перемога на самому початку – це завжди хороший знак і перспективи на майбутнє, оскільки вже зараз команду ЧНУ можна внести до фаворитів групи. Зважаючи на склад команди і укомплектованість її майстерними гравцями, можемо сподіватися на успіх, але, звичайно, забігати наперед поки що не будемо.

В першу чергу з цим успіхом хочеться привітати головного тренера Андрія Королянчука. Це був не тільки його дебют у якості тренера команди ЧНУ, а й взагалі дебют на тренерській посаді у великому футболі. І це екзамен Андрій здав на «відмінно»! Відтепер ми його знаємо не тільки як майстерного гравця, а й хорошого наставника, який зібрав і підготував потужну команду для виступів на всеукраїнській арені!

Рахунок у матчі після навісу з кутового відкрив капітан ЧНУ Андрій Фучинський ще на 17-й хвилині. Зазначимо, що господарі поля могли відзначитись ще кілька разів, проте на місці був голкіпер гостей. За десять хвилин тернополянам вдалося зрівняти рахунок і перший тайм закінчився нічиєю 1:1, а одразу після перерви чернівчанин Артем Рябий поставив, як виявилося, гольову крапку в цьому матчі і приніс ЧНУ таку важливу і таку очікувану перемогу в першому турі чемпіонату України.

Щиро дякуємо за підтримку першому проректору, професору Балуху В.О. викладачам і студентам факультету фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ, які прийшли підтримати команду у стартовому матчі сезону і, звичайно, сподіваємося на таку потужну підтримку і надалі. Разом – зможемо і переможемо!

Чернівці, 18 жовтня 2022 р.

Стадіон «Олімпія», 13:00

«ЧНУ» Чернівці - «ТНПУ» Тернопіль – 2:1 (1:1)

Арбітр – Тарас Козак (Львів)

Асистенти арбітра – Ірина Рачинська (Чернівці), Володимир Бамбурак (Чернівці)

Делегат – Василь Маковій (Чернівці)

«ЧНУ»: Костянтин Гуцул, Вадим Гура (Сергій Чернецький, 82), Андрій Фучинський (к), Олег Штефуник, Богдан Соломян, Дмитро Лахман (Олександр Філіпчук, 72), Емре Мануїла (Богдан Столощук, 72), Ілля Зінов’єв, Артем Рябий, Віктор Масікевич, Владислав Андрієць (Богдан Мартищук, 63).

Головний тренер – Андрій Королянчук

Начальник команди – Микола Осадець

Лікар – В. Слободян

«ТНПУ»: Іван Рогаль, Максим Стельмащук, Артем Миронюк, Артем Васильченко, Роман Возний, Володимир Мостовий, Роман Голодрига (Максим Бугера), Микола Ландяк, Олександр Балун, Максим Яцків (Максим Купчак), Максим Лилик.

Головний тренер – Андрій Івегеш

Тренер – В. Івегеш

Голи: Фучинський (17), Рябий (47) – Лилик (26)

Попередження: Мануїла (34), Гура (82) – Мостовий (56), Стельмащук (60), Бакун (77)

Вилучення: Стельмащук (ТНПУ, 88) – друге попередження

IMG 0ca94bed6d7a5fa9d9f8275b7aa08dd7 V IMG 01aaef6771d4975ca5e432416dc6c07a V

14 РОКІВ З ДНЯ СТВОРЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

3 1

Урочисту імпрезу 14-ої річниці створення факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відзначала факультетська родина 7 жовтня у стінах рідної Alma mater.

У межах історії – це юний, але вже солідний вік, який сповнений великих поривань і звершень, плідної праці, напружених, але радісних буднів. За цей час науково-педагогічними працівниками факультету захищено 5 докторських, 25 кандидатських дисертацій та доктора філософії; свої навички та вміння студентам передають заслужений майстер спорту, майстриня спорту міжнародного класу, 5 заслужених тренерів України, 13 майстрів спорту, 3 заслужених працівників фізичної культури і спорту України, Заслужений працівник освіти України. Крім того, суттєво покращено та розбудовано навчальну й матеріально-технічну базу факультету.

Традиційно на святі були присутні поважні гості, зокрема: виконуючий обов’язки ректора ЧНУ ім. Ю. Федьковича, професор, доктор історичних наук Василь Балух; начальниця управління Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації Світлана Польова; начальник управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації Іван Гешко; начальник управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради Дмитро Макаренко; начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Корнелій Жукотинський.

Усі вони, як годиться, завітали на іменини з грамотами і подяками для викладачів та студентів факультету за професіоналізм й високі досягнення в навчальній та спортивно-масовій роботі.

«Успішний факультет задля успішності його випускників» – це не просто гучні слова, які звучали з уст гостей неодноразово, адже, студенти факультету завжди виокремлювалися своїм прагненням до різноманітних ідей і сміливістю до їх реалізації. Щодня, вірячи у краще, ми навчаємо їх бути успішними, перемагати на змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів з багатьох видів спорту, ставати учасниками Олімпійських та Параолімпійських ігор, заслуженими майстрами спорту України та майстрами спорту міжнародного класу, якими такий багатий факультет.

На святкуванні панувала особлива атмосфера, оскільки день народження факультету було поєднано з урочистою церемонією посвяти багаточисельних першокурсників – самобутніх, талановитих, неперевершених та неймовірних, які демонстрували свої таланти на сцені Мармурової зали під бурхливі оплески присутніх.

У фіналі святкової імпрези першокурсники проголосили клятву і всією факультетською родиною заспівали гімн факультету, який виконала Крістіна Чуботару – студентка спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)».

Це було феєричне завершення урочистої частини святкування!

2 1 1 4 1

Всеукраїнський день дошкілля

2

До Всеукраїнського дня дошкілля викладачі та студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича провели для дітей благодійний захід з різних видів спорту в рамках наукового проекту.

23 вересня на базі Ленківського закладу дошкільної освіти №51 «Лелеченя» у рамках наукового проекту «Інноваційна модель реалізації та формування патріотизму дітей засобами олімпійської освіти» викладачі та студенти долучилися до проведення благодійного заходу з різних видів спорту для дітей.

Захід відбувся за ініціативи громадської організації «МОЛОДЬ. НАУКА. СПОРТ. ЗДОРОВИЙ РУХ УКРАЇНИ» та сприяння Управління освіти Чернівецької міської ради й адміністрації закладу.

Мета благодійного заходу – це популяризація різних видів спорту, покращення загального рівня здоров’я, підвищення рухової активності, формування національно-патріотичних цінностей.

Почесними гостями благодійного заходу були начальник сектору дошкільної освіти управління освіти Чернівецької міської ради Любов Гаврилова; голова громадської організації «МОЛОДЬ. НАУКА. СПОРТ. ЗДОРОВИЙ РУХ УКРАЇНИ», керівник наукового проекту «Інноваційна модель реалізації та формування патріотизму дітей засобами олімпійської освіти», кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Ярослав Галан; завідувач ЗДО №51 «Лелеченя» Світлана Николайчук; кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Світлана Дудіцька; адміністратори кондитерської «Ciabatta» Христина Грек та Наталка Коханюк.

Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», учасники наукового гуртка «Олімпійська освіта» долучилися до проведення благодійного заходу, продемонстрували власні навички й уміння, які вони здобувають впродовж навчання, знайшли індивідуальний підхід до кожної дитини, що викликало в дошкільнят неабиякий інтерес до естафет та спорту загалом.

Ярослав Галан ознайомив учасників з різними видами спорту та їхньою історією, розповів дошкільнятам про важливість рухової активності та спорту, закликав їх до виконання ранкової руханки разом з батьками, а також зазначив, що в цей нелегкий для країни час, ми знаходимо шляхи та можливості реалізації заходів для юних українців. 

Під час заходу було презентовано результати наукового проекту: відбулося ознайомлення з «Олімпійським квестом», «Олімпійськими пазлами» та казкою «Олімпійська мрія», що дозволило учасникам детальніше дізнатися про олімпійську освіту та спорт.

Випускниця Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Анастасія Гуменюк та спортивний клуб «Фенікс» презентували показові виступи з художньої гімнастики.

Згодом учасники долучилися до руханки миру, яку провела Світлана Дудіцька. Саме завдяки цьому вони змогли поринути в атмосферу різних видів спорту.

Під керівництвом інструктора з фізичної культури ЗДО №51 «Лелеченя»  Алли Хантуліної та студенток університету відбулися естафети з елементами різних видів спорту, де діти позмагалися за честь своєї команди, проявили хороші фізичні якості та зарядилися енергією.

Благодійний захід відбувся за підтримки кондитерської «Ciabatta», інтернет-провайдера «Intelekt» та компанії «Моршинська». 

Ярослав Галан зачитав «Олімпійську клятву» та спільно з дошкільнятами промовив її, Світлана Дудіцька вручила учасникам символічні браслети, а партнери заходу – пам’ятні подарунки. 

1 3

До Всесвітнього дня туризму на факультеті фізичної культури та здоров’я людини організували патріотично-туристичний квест

IMG 67edca87fa7eb0cfe6f63a5303f746d7 V

29 вересня 2022 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму на факультеті фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся патріотично-туристичний квест.

З вітальним словом до учасників туристичного квесту звернулись Президент федерації спортивного туризму в Чернівецькій області Віктор Скрипник та доцент кафедри географії та менеджменту туризму географічного факультету Жанна Бучко.

Основна мета і завдання заходу – виховання патріотизму, громадських почуттів, популяризація туризму серед студентської молоді, набуття знань, умінь і навичок у теоретичній, практичній і організаційній підготовці майбутнього фахівця.

Учасники квесту випробовували себе в нависній переправі, на паралельних мотузках, павутині й маятнику, переправлялись по жердинах і купинах, брали участь у рятувальних роботах і наданні першої домедичної допомоги, демонстрували знання з туризму в усному випробовуванні. Усі присутні на квесті долучалися до плетіння маскувальної сітки та акції «Придбай чай і канапку – допоможи ЗСУ».

Основна організація і проведення туристичного квесту була покладена на кафедру теорії та методики фізичного виховання і спорту, зокрема на доцента Тетяну Лясоту і студентів спеціальності Фізична культура і спорт.

Переможцями туристичного квесту стала команда спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія». Друге місце посіла команда спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)», третє місце – команда географічного факультету.

Усі учасники квесту отримали подарунки.

 

IMG 9c8b641657c4d449340035bbf833a10b V IMG e7d405b4221ff2ad230a1fa267369229 V

Ви тут: Головна / Новини та оголошення