zoofirma.ru

Члени Ректорату Чернівецького національного університету відвідали військовий полігон

GAL 8902Ректор Чернівецького національного університету професор Степан Мельничук, голова профкому університету Микола Боднарук, директори інститутів та декани факультетів відвідали полігон «Прибан», що в Сторожинецькому районі, де проходить навчальний збір з випускниками кафедри військової підготовки.
Члени ректорату ознайомилися з санітарно-побутовими умовами проживання курсантів, серед яких 16 дівчат, організацією навчального процесу, культурно-виховної та спортивно-масової роботи. Крім того, гості мали змогу не лише спостерігати за тим, як студенти виконують практичні вправи стрільб зі стрілецької зброї, гранатометів та бойових машин, але й самим безпосередньо виконати їх.
До слова, усі керівники гідно виглядали на вогневих рубежах, а після влучного пострілу з гранатомета голови профкому Миколи Боднарука в мішень довелося терміново замінити на нову. До речі, першим уразив «танк противника» декан факультету архітектури, будівництва і декоративно-прикладного мистецтва Ігор Фодчук. Навчальну вправу з пістолета Макарова вже традиційно на «відмінно» виконав декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій, а з автомата АК-74 кращих результатів досягли декани: філософсько-теологічного факультету Василь Балух, історії, політології та міжнародних відносин Олександр Добржанський, економічного Руслан Білоскурський та директор Інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук Олег Ангельський.
Зворушливу картину присутні на полігоні спостерігали, коли після виконання вправи стрільби з бронетранспортера студентки Інституту біології, хімії та біоресурсів та факультету іноземних мов отримали вітання з «бойовим хрещенням» від директора Інституту Михайла Марченка і декана факультету Ірини Осовської.
Ректор університету Степан Мельничук, підсумовуючи результати поїздки, відзначив високу організацію навчального збору і подякував керівництву, викладачам та працівникам кафедри військової підготовки за їх професіоналізм.

GAL 8858 GAL 8778 GAL 8738

На кафедрі військової підготовки Чернівецького національного університету проводяться комплексні практичні заняття

GAL 8104На кафедрі військової підготовки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича третій тиждень продовжується комплексне практичне заняття з громадянами, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу. За рішенням начальника Генерального штабу ЗС України цього року вся програма комплексного практичного заняття складена з урахуванням реального бойового досвіду, який отриманий в АТО та узагальнений в Командуванні Сухопутних військ та Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. Саме ж заняття проходить у два етапи. Перший – на навчально-матеріальній базі кафедри військової підготовки та військового містечка військової частини високомобільних десантних військ, що дислокується в м. Чернівці. Другий – у навчальному центрі «Прибан», що знаходиться у Сторожинецькому районі.

Завідувач кафедри військової підготовки полковник Ярослав Зорій як керівник цього заняття, зазначив, що майбутні офіцери пройдуть усі етапи практичного курсу первинної військово-професійної підготовки: отримають навички з тактичної, інженерної, вогневої, медичної, командирської, стройової підготовки, а також краще усвідомлять почесність і важливість професії захисника Батьківщини. Особливу увагу під час комплексного практичного заняття приділено дотриманню учасниками освітнього процесу правил безпеки на заняттях, особливо при озброєнні та військовій техніці.

GAL 8108 GAL 8091

Розпочався військовий навчальний збір студентів кафедри військової підготовки

GAL 8289Наприкінці другого року військової підготовки громадяни, які навчаються за програмою офіцерів запасу на військовій кафедрі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, проходять у військах навчальний збір, під час якого удосконалюють практичні уміння і навички, отримані за час навчання, виконують навчальні вправи з вогневої підготовки, керування бойових машин, складають Військову присягу на вірність українському народові.

Цього року такий збір розпочався 7 липня, а його практична складова – 10 липня на полігоні «Прибан», що розташований у Сторожинецькому районі. Польовому виходу передувала копітка підготовча робота керівництва та усього особового складу кафедри військової підготовки, узгодження низки питань всебічного забезпечення занять. Завершиться практична складова тактичним навчанням, у ході якого випускники удосконалюватимуть, передусім, управлінські навички і уміння, а також демонструватимуть рівень своєї тактичної навченості.

Завідувача кафедри військової підготовки ЧНУ, полковник Ярослав Зорій зауважив: «Організованому початку навчального збору сприяло те, що університет своєчасно і в повному обсязі забезпечив нас пальним, а командування високомобільних десантних військ Збройних Сил України погодило усі інші питання, пов’язані з використанням полігону, забезпеченням нас навчально-бойовою технікою, боєприпасами, харчуванням, питною водою».

Знаково, що у цьому році навчання за програмою офіцера запасу завершують 17 дівчат, в тому числі і – студенток нашого університету та інших вищих навчальних закладів міста. Для них підготовлено окремі кімнати для проживання, а також створено належні побутові умови.

Згуртований, дружний колектив кафедри військової підготовки університету та громадяни-випускники 2017 року спроможні виконати покладені на них завдання з урахуванням сучасних високих вимог до якості підготовки військових фахівців.

GAL 8169 GAL 8142 GAL 8127

Жіноча волейбольна команда університету – володар Кубку Петрівського ярмарку

3458-9 липня на спортивних майданчиках Чернівців тривали запеклі ігрові баталії з паркового волейболу серед чоловічих, жіночих та ветеранських чоловічих команд за право володіння Кубком Петрівського ярмарку - 2017.

За результатом фінальних матчів визначено призерів та переможців змагань. Володарем Кубку Петрівського ярмарку серед жіночих команд стала команда «ЧНУ-Іскра», ІІ місце здобула команда «ЧНУ-StopeXim», на ІІІ місці – команда «Джокер». Кращим гравцем жіночого турніру визнано студентку інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Дануте Стравінскайте.

1 2

Ви тут: Головна / Новини та оголошення