zoofirma.ru

КОНКУРС ЧИТЦІВ ДО 206-ї РІЧНИЦІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

3 1

Цьогоріч ІІ тур конкурсу на краще читання української поезії, присвячений 206-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка на факультеті фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича символічно відбувся 20 лютого – у день, коли Україна вшановує пам'ять та відзначає День героїв Небесної Сотні – дату, яка визначає пік протистоянь Революції Гідності та найбільшу кількість жертв на Майдані у Києві. У зв’язку з цим присутні вшанували пам’ять загиблих під час подій 2014-го хвилиною мовчання.

У день чергової річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, ми промовляємо найкращі слова вдячності та намагаємося глибше розкрити його талант найвищого ступеня. У чому ж феномен цього світового митця? Чому майже через півтора століття після його смерті твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі? Саме цю істину намагалися віднайти студенти факультету фізичної культури та здоров’я людини, декламуючи поезію, у якій величний українець порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них.

Переможці конкурсу: Гран-прі конкурсу посіла студентка 4-го курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» (410 група) Мельник Богдана, яка декламувала твір Т. Шевченка «І виріс я на чужині…», а також вірш І. Франка «Човен»;

І місце – студентка 1-го курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» (109 група) Чорна Анастасія з поезією Т. Шевченка «Наймичка» та віршем українського поета сучасності А. Малярика;

ІІ місце вибороли одночасно дві учасниці: студентка 3-го курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» (310 група) Басюк Марина з поезією Т. Шевченка «Пророк» та віршем українського поета сучасності й студентка 1-го курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» (110 група) Макогончук Ірина з поезією Т. Шевченка «Тополя» та віршем Л. Костенко «Спини мене»;

ІІІ місце посіли також двоє: студентка 3-го курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» (310 група) Кирилюк Ольга з поезією Т. Шевченка «Нащо мені чорні брови …» та віршем Л. Костенко «В дні, прожиті печально і просто…» й студентка 2-го курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» (210 група) Гарасим Наталія з поезією Т. Шевченка «І мертвим, і живим …» та віршем Лесі Українки «Сон літньої ночі».

Окрім того, номінантами конкурсу стали Винниченко Іван (209 група), Антонюк Вадим (106 група), Чуп Ярослава (206 група), Мельничук Надія (209 група), Халатурник Сергій (106 група).

Студенти продемонстрували не лише своє вміння артистично та проникливо читати поезію, а знову й знову намагалися донести слухачам все те, що заповідав нам великий Кобзар: істинне й вічне.

Висловлюємо подяку декану факультету Ярославу Зорію, завідувачам випускових кафедр та викладачам, які долучились до урочистого дійства та підготовки студентів до конкурсу (проф. Доцюк Л.Г., проф. Мосейчук Ю.Ю., доц. Мороз О.О., доц. Киселиця О.М., ст. викл. Ніколайчук О.П., ст. викл. Козік Н.М., ст. викл. Стратійчук Н.А., асист. Чебан Л.Г., доц. Темерівська Т.Г., асист. Гуліна Л.В., ст. викл. Зендик О.В., асист. Марченко Я.Ф., асист. Байдюк М.Ю., доц. Ячнюк М.Ю., Іванюк В.С., Костенюк І.С.).

2 11 1

МОВА – ДУХОВНИЙ СКАРБ НАЦІЇ

21 лютого уся світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Не залишився осторонь цього урочистого дійства й викладацький та студентський колективи факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Щиро вдячні завідувачам кафедр, викладачам та навчально-допоміжному складу факультет, які ініціативно приєдналися до участі у Всеукраїнському проекті «Диктант національної єдності» українською мовою на тему «Мова кожного етносу – неповторна і своя»: проф. Мосейчуку Ю.Ю., проф. Доцюк Л.Г., доц. Мороз О.О., ст. викл. Козік Н.М., ст. викл. Стратійчук Н.А., ст. викл. Ніколайчук О.П., асист. Чебан Л.Г., лаборантам Іванюк В.С. та Костенюку І.С.

Метою написання диктанту була не перевірка знань, а задоволення мовних потреб учасників освітнього процесу в Україні.

Найкращі результати серед учасників-студентів:

І місце – Кирилюк О.П. (310 група);

ІІ місце – Лукань К.В. (102 група), Мельник Б.Д. (410 група), Басюк М.Г. (310 група);

ІІІ місце – Чорна А.Р. (109 група), Федорян О.В. (206 група).

Памятаймо беззаперечну істину: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…» (Ліна Костенко).

Волейболісти університету – переможці Обласних спортивних ігор!

vol 1

Змагання проходили в залі Буковинського державного медичного університету з 18 по 20 лютого.

У змаганнях взяли участь команди закладів вищої освіти Чернівців (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Буковинський державний медичний університет, Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету).

Чемпіонами змагань серед чоловіків стали волейболісти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, друге місце посіла команда Чернівецького торговельно-економічного інституту та бронзову нагороду здобула команда Буковинського державного медичного університету.

Чемпіонами змагань серед жінок стали волейболістки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, друге місце посіла команда Чернівецького торговельно-економічного інституту та бронзову нагороду здобула команда Буковинського державного медичного університету.

Всі учасники змагань були нагороджені дипломами та кубками Чернівецького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

Тренер збірної команди ЧНУ з волейболу серед чоловіків – викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту Андрій Молдован.

Тренер збірної команди ЧНУ з волейболу серед жінок – доцент кафедри фізичної культури та основ здоров’я Іван Васкан.

Помічник тренера збірної команди ЧНУ з волейболу серед чоловіків та жінок – викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту Тетяна Григоришина.

Вітаємо з перемогою!

vol 3

ЗДОБУТКИ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ З ГІРСЬКОЛИЖНОГО СПОРТУ

изображение viber 2020 02 17 14 48 26

    Студентка 301 групи спеціальності «Фізична культура і спорт»  факультету фізичної культури та здоров’я людини Погарцева Валерія взяла участь у Чемпіонаті України з гірськолижного спорту, що проходив 16 лютого 2020 року в Буковелі.

    Змагання проводились серед дорослих, де Валерія зайняла 3 місце і виконала норматив майстра спорту України з гірськолижного спорту, а саме дисципліна – слалом.

    Результат нашої гірськолижниці за результатами двох спроб – 2.17.60. Вітаємо Валерію з досягненням, бажаємо успіхів у спорті, навчанні. Перемагати та досягати висот

изображение viber 2020 02 17 14 48 25

День відкритих дверей в університеті

dveri

15 лютого Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича запрошує усіх охочих на День відкритих дверей з метою ознайомлення майбутніх абітурієнтів із життям Університету, напрямами підготовки та спеціальностями навчального закладу, отримання інформації про особливості вступу та навчання в Університеті. Присутні будуть мати можливість поспілкуватися з керівництвом Університету, інститутів і факультетів, а також представниками приймальної комісії.

Захід відбудеться з 10:00 до 16:00 у Мармуровій залі Університету (5 корп.).

123456

Ви тут: Головна / Новини та оголошення