zoofirma.ru

У Чернівецькому національному університеті вшанували пам’ять Валерія Чабаненка

RC5dwnnWVrKyqV0UfR0y.r695x430Цьогоріч багаторічному завідувачу кафедри військової підготовки, фундаторові і першому деканові факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету, самовідданому педагогові з точністю і надійністю військового виповнилося би 70. Ні колегам, ні колишнім студентам, ні рідним полковника Чабаненка досі не віриться, що його немає в живих. На розширене засідання Вченої ради факультету, приурочене споминові про колегу, друга і однодумця, завітав перший проректор ЧНУ Роман Петришин, викладацький колектив факультету фізичної культури та здоров’я людини, а також близька родина Валерія Чабаненка.


Як зазначив Роман Петришин, Валерій Чабаненко був по-військовому відповідальним і надійним. Той обсяг роботи, за який він брався і який виконував – іноді навіть цілому колективу буває не під силу. Це була людина, яка жила своєю роботою.

Присутнім продемонстрували фільм-спомин, у якому Валерій Чабаненко – енергійний і сповнений сил, навколо нього кипить робота, а рідні факультет та кафедра під його керівництвом ростуть на очах.

Цінними спогадами про Валерія Чабаненка поділилися Микола Шпанко, Микола Хамула, Тетяна Темерівська, Володимир Пришбило. Світлій пам’яті дорогого друга присвятила свій виступ хорова капела «Дзвін» (керівник – Любомир Равлюк).

Зустріч-спомин відбувалася за мудрого модерування декана факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослава Зорія. Насамкінець заходу до всіх присутніх, а особливо організаторів, зі словами вдячності звернулася вдова Валерія Чабаненка, пані Тамара, яку глибоко розчулило усе, що було сказано: «Мені справді досі не віриться, що його немає. Але так важливо було почути і  побачити, що Валерія досі пам’ятають».

image 12 09 16 07 18 1 image 12 09 16 07 18 image 12 09 16 07 18 3

 

Курсанти – випускники кафедри військової підготовки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича склали військову присягу на вірність українському народові

EgfN1cotkeIНа стройовому плацу військової частини високомобільних десантних військ в урочистому строю вишикувалися цьогорічні випускники військової кафедри. Позаду – місяць навчального збору, польові заняття, виконання вправ вогневої підготовки, солдатська каша з польової кухні, спортивні баталії і випускний екзамен!

193 студенти успішно справилися з усіма навантаженнями і з гордо піднятою головою, вкладаючи душу в кожне слово зачитують перед своїми товаришами, викладачами, перед рідними і близькими, яких чимало прийшло на урочисту подію, текст військової присяги!

Символічно, що у військових одностроях поряд з хлопцями складають клятву Українському народові красуні – дівчата, яких в цьому році є 10!

З вітальними словами до майбутніх офіцерів звернулися ректор університету Степан Мельничук, від батьків студентів – Микола Попадюк, який також подякував викладачам військової кафедри за справжню військову підготовку, яку вони зорганізували протягом 2-х років навчання і, особливо, – на полігоні. Оплесками зустріли присутні виступ виконувача обов’язки декана факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Тетяни Федірчик, яка привітала курсантів, побажала їм мирного неба і подякувала за суттєву чоловічу допомогу, яку вони надали для організованого переїзду факультету у новий навчальний корпус. До речі, подяка була у вигляді цукеркових наборів, які дуже сподобалися випускникам!

Від імені курсантів з тремтінням у голосі, але гучно й патріотично виступила з вітальним словом Ольга Павленюк, студентка філологічного факультету. До речі, Ольга завершує навчання у магістратурі свого факультету, а ще успішно пройшла конкурсний відбір і працює у новій патрульній поліції нашого міста.

Після освячення ритуалу військової присяги завідувачем богословського відділення о. М. Щербанем, курсанти проходять урочистим маршем та виконують стройові пісні у складі навчальних взводів і навчальних рот. Виконання стройових пісень супроводжується оплесками усіх, хто перебуває на стройовому плацу!

Все! Курсанти радісно підкидають у повітря камуфльовані кашкети і щиро вітають один одного з урочистою подією в їхньому житті! До вітань долучаються батьки, кохані, рідні та близькі, друзі й подруги!

А керівництво й викладачі військової кафедри готуються вже наприкінці серпня проводити черговий набір громадян для навчання за програмою офіцерів запасу. 

 Bz5vyRPT54 e3KvhKZjFjRhIRvZLreNadrbXolfNNkfRyDRp776Ip4GBmLMv1zDI5TzuMDisIsAGrz18XJam7TBLGCt3TgJos Gn4iiGqidB0NgcDCZlhlBCgWnVFFHI8aQXAyO4ZX r0B4nShbp02qiqtlvLFlN3GISc4iKRJsS3dvKztcMJp18

Розпочався навчальний збір для студентів військової кафедри

GAL 8615Наприкінці другого року військового навчання студенти військової кафедри Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проходять у військах навчальний збір, під час якого удосконалюють практичні уміння і навички, отримані за час навчання, виконують навчальні вправи з вогневої підготовки, водіння бойових машин, складають Військову присягу на вірність українському народові.

Цього року такий збір розпочався 23 червня, а його практична складова, вже традиційно – 4 липня на полігоні «Прибан», що розташований у Сторожинецькому районі. Польовому виходу передувала копітка підготовча робота керівництва та усього особового складу кафедри військової підготовки, узгодження низки питань всебічного забезпечення занять.

За словами завідувача кафедри полковника Зорія Я.Б., «…організованому початку навчального збору сприяло те, що Університет своєчасно і в повному обсязі забезпечив нас пальним, а Командування високомобільних десантних військ Збройних Сил України погодило усі інші питання, пов’язані з використанням полігону, забезпеченням нас технікою, боєприпасами, харчуванням, питною водою тощо».

Знаково, що у цьому році завершують навчання за програмою офіцера запасу 10 дівчат – студенток нашого університету та інших вищих навчальних закладів міста. Для них підготовлено окремі кімнати для проживання, а також створено належні побутові умови.

Згуртований, дружний колектив кафедри військової підготовки університету та студенти-випускники 2016 року спроможні виконати покладені на них завдання, з урахуванням сучасних високих вимог до якості підготовки військових фахівців.

Університетські другокурсники-фізкультурники підкорили Говерлу

111Літній табірний збір для студентів ІІ курсу факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який передбачає навчальна практика, для переважної більшості виявився з розряду несподіваних, особливо відкриттям для себе таємниці гір, «де ще ніхто не бував», за Володимиром Висоцьким.
Три дні у туристичному поході під орудою наставників Андрія Слобожанінова і Андрія Бражанюка водночас стали й гартом на фізичні кондиції. Заключний акорд – підкорення Говерли.
Спершу завтрашні третьокурсники отаборилися у селі Лазешина, відтак – у Кузьмейчиках цього ж таки, Рахівського району Закарпатської області.
Подолавши шлях від сходження до підкорення висоти, Андрій Слобожанінов зізнався уже в Чернівцях:
– У горах добре простежувалося, як розсіяна валка із 80 учасників турпоходу підкорює вершину, на яку прагнуть зійти чи не всі земляни. Зокрема ті, хто вирішив обрати улюблений фах нашої професії.
Після теоретичних знань саме час для навчальної практики, відчуття чистого, мов карпатське повітря, струму адреналіну та емоцій, які допомагають долати усі життєві перешкоди і труднощі.
Ось такий звичай на ІІ курсі факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Буковинського Соловія, котрий свого часу багато мандрував Карпатами.


Василь Джуран

666666 77777777

Ви тут: Головна / Новини та оголошення