zoofirma.ru

ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ" присвячена Міжнародному дню спорту заради розвитку та миру

основна

6-7 квітня в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а саме на факультеті фізичної культури та здоров’я людини,  під керівництвом декана факультету, професора, доктора педагогічних наук Ярослава ЗОРІЯ, колективом кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту організована та проведена ІV Міжнародна науково-практична конференція "Фізична культура і спорт: досвід та перспективи" присвячена Міжнародному дню спорту заради розвитку та миру!

На конференції розглядалися питання присвячені дослідженням у сфері олімпійського та професійного спорту, інноваційним технологіям у фізичній культурі та спорті, фізичному вихованню різних груп населення, сучасним підходам до організації та змісту освітнього процесу майбутніх фахівців з фізичної культури, спорту, фізичної терапії, ерготерапії, науково-методичним основам здоров’я людини, рекреації та фітнесу, актуальним питанням реабілітаційної допомоги в сучасних умовах, новітнім підходам до використання рухової активності у відновленні функціонального стану людини.

В Міжнародній конференції  прийняли  участь понад 200 учасників, з 13 країн світу та 22-ох закладів освіти України. Наукові напрацювання було з Румунії, Іспанії, Ізраїлю, Канади, Німеччини, Італії, Люксембург, США, Ірландії, Чехії, Великобританії, Швеції, Португалії та України.

З вітальними слова до учасників звернулися: членкиня Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, докторка історичних наук, професорка Тамара МАРУСИК; деканка факультету фізичної культури і спорту Ясського університету ім А.І. Куза, докторка наук, професорка Beatrice-Aurelia ABALASEI; декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного  університету імені Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук, професор Ярослав ЯЦІВ.

На пленарному засіданні з науковими доповідями виступали як провідні науковці українських закладів освіти так і іноземні фахівці у галузі Фізична культура і спорт:

-       Шинкарук Оксана Анатоліївна – докторка наук з фізичного виховання та спорту, професорка, Член-кореспондентка Української Академії наук, Заслужена працівниця фізичної культури і спорту України, голова галузевої експертної ради НАЗЯВО спеціальності 017 фізична культура і спорт, завідувачка кафедри кіберспорту та інформаційних технологій Національного університету фізичного виховання і спорту України – тема «Тренди інноваційних технологій у спорті та їх використання в підготовці спортсменів».

-       Андрєєва Олена Валеріївна – докторка наук з фізичного виховання та спорту, професорка, Заслужена працівниця фізичної культури і спорту України, членкиня експертної ради НАЗЯВО спеціальності 017 фізична культура і спорт, завідувачка кафедри здоров'я, фітнесу та рекреації Національного університету фізичного виховання і спорту України – тема «Оздоровчо-рекреаційна рухова активність різних груп населення: сучасні виклики».

-       Костюкевич Віктор Митрофанович – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, Заслужений тренер України, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинськогo – тема «Теоретико-методичні підходи щодо програмування тренувального процесу спортсменів».

-       Petruta Martinas – PHD, associate professor, факультет фізичної культури і спорту, Ясський університету ім А.І. Куза, м. Ясси, Румунія – таме «Еvaluation of conscientiousness among rugby players during puberty.

Чудовим продовженням Конференції стали секційні заняття, на яких науковці мали можливість подискутувати за тематиками доповідей. Даний захід є чудовою нагодою для представників різних країн обмінятися досвідом, інноваціями та напрацюваннями у сфері сучасного спорту, фізичної культури, фізичної терапії та ерготерапії. Всі пропозиції, проблемні аспекти та пропозиції їх подолання висвітлено та затверджено на підсумковому зібранні у резолюції Конференції.

Другий день Конференції був насичений заходами. 7 квітня у змішаному режимі було проведено круглий стіл  на тему «Актуальні проблеми підготовки фахівців сфери фізичної культури і спорту на Буковині в умовах воєнного стану», на який запрошено стейголдерів сфери фізичної культури і спорту. А це керманичі сфери фізичної культури і спорту Чернівецької області та м. Чернівці, директори ДЮСШ, голови спортивних федерацій та фітнес клубів, тренери, фітнес-тренери. На даному форумі обговорювали проблеми та перспективи підготовки майбутніх тренерів в регіоні, а також виступили із пропозиціями щодо удосконалення освітніх програм спеціальності 017 Фізична культура і спорт:

-       Першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: «Фізична культура і спорт», «Фітнес та рекреація»,

-       Другого (магістерського) рівня вищої освіти: «Фізична культура і спорт».

За результатами круглого столу всі зацікавлені особи прийняли резолюцію. В якій передбачено стратегічні дії щодо удосконалення освітнього  процесу підготовки фахівців спеціальності 017 Фізична культура і спорт на Буковині в умовах воєнного стану.

У сучасних важких ситуаціях, непростих викликах і загрозах для суспільства українська наука, як і в цілому наша держава продовжує зберігати здобуті напрацювання, розвиватись попри всю складність подій. Наші науковці продовжують плідно працювати, роблячи внесок на шляху інтеграції України в європейське та євроатлантичне співтовариство.

Дякуємо всім учасникам за активну співпрацю, бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, віри в себе і в нашу перемогу!

3333 2222 5555

Ви тут: Головна / Новини та оголошення / ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ" присвячена Міжнародному дню спорту заради розвитку та миру