13У Палаці «Академічний» відбулася подія, яка тісно і сутнісно пов’язана з 9-ою річницею з дня створення факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Спортивні арени і майданчики, де переважно вирують пристрасті і емоції, справді, схожі на «Дев’ятий вал» талановитого художника Івана Айвазовського. Цей позитив зарядженості перенісся і до Палацу «Академічний», де факультет фізичної культури та здоров’я людини як іменинник постійно і послідовно «розквартировує» свою численну аудиторію.

На передювілейний захід завітало чимало гостей. Зокрема: проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу ЧНУ Тамара Марусик, начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Богдан Вітовський, начальник управління по фізичній культурі та спорту міської ради Дмитро Макаренко, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Корнелій Жукотинський і голова комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики обласної ради, заслужений майстер спорту, чемпіон Європи та світу з легкої атлетики, голова обласного відділення Національного Олімпійського комітету України Іван Гешко.

Виступаючи перед спортивною і вболівальницькою аудиторіями, професор Тамара Марусик закцентувала увагу на найголовнішому – вагомих здобутках факультету за оцей плин дев’яти літ.

Зокрема, Тамара Володимирівна проаналізувала у деталях низку досягнень, де університетські спортсмени сягнули неабияких вершин і злетів. Крім того, як на Всеукраїнських змаганнях, так і на європейських та світових, стаючи чемпіонами чи призерами.

І все це – майже паралельно із навчальним процесом.

Кульмінаційний момент урочистостей – нагородження. Скажемо одразу: як викладачів, так і їхніх вихованців.

Іван Гешко вручив Подяки Олені Мороз, Андрію Слобожанінову, Пацель Поліні, Аилінкій Христині

Інші гості – Богдан Вітовський, Корнелій Жукотинський і Дмитро Макаренко – теж сповна виконали свою високу місію.

Перший передав Грамоти Івану Васкану, Петру Горюку, Тарасу Палагнюку, Марії Білавій, Юрію Момоту, Зіні Демян.

Пан Богдан ще й вручив групі талановитих посвідчення кандидатів у майстри спорту, що доволі-таки закономірно, характерно і відрадно.

Корнелій Жукотинський відзначив Юрія Цибу, Олену Гауряк, Юрія Курнишева, Миколу Осадця, Анатолія Жураківського, Павла Лукана, Миколу Никифорука, Андрія Архилюка.

Від Дмитра Макаренка такі ж відзнаки отримали: Юрій Мосейчук, Андрій Молдован, Наталія Гнесь, Світлана Первухіна, Костянтин Олійник, Віктор Стефанюк, Максим Кузін, Іван Молофій.

За наказом ректора ЧНУ Степана Мельничука, за вагомий особистий внесок у підготовку майбутніх фахівців з фізичного виховання, розвиток фізичної культури і спорту, сумлінну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня факультету оголошено Подяки. Їх із рук Тамари Марусик отримали: наставники Ігор Наконечний, Вадим Мужичок, Ярослав Галан, Андрій Бражанюк, Світлана Дячінська, Микола Шпанко, Олег Мазяр, Назар Дячук, Людмила Романів, Юрій Палічук і Марія Курик, а також студенти Микола Байдюк, Ольга Винниченко, Тетяна Джіоєва, Анна Факас, Богдан Чопенко, Михайло Кожухар.

Мав слово і час для нагороджень декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій, котрий вручив подяку Назару Дячуку, а грамоту – Олегу Мазяру.

Ярослав Богданович, за доброю і усталеною традицією, відгукнувся про золотий фонд факультету - його ветеранів. А це - Петро Григорович Раца, Валентин Семенович Банар, Ігор Павлович Каліта, Володимир Іванович Купчик, Світлана Гнатівна Смеречинська, Віктор Валентинович Звенигородський і Леонід Аркадійович Фоменко.

У канву урочистостей уплетено чимало художніх і танцювальних номерів, а також видовищних спортивних трюків. Приміром, виступили: студент другого курсу, фіналіст загальноуніверситетського конкурсу «Університет має талант – 2017» Іван Рижий, четвертокурсник, володар Гран-Прі загальноуніверситетського конкурсу «Шевченківські читання – 2017» Василь Геленюк, фіналісти конкурсу «Студент-студентка ФФКЗЛ» Ольга Медецька, Юрій Каюк і Мар’ян Антонійчук, вихованці школи танцю та фітнесу «Данс Сіті» – колектив «Кіндер Сюрприз», театральна постановка – акторська майстерність студентів першого курсу (режисер та постановник – керівник Центру дозвілля ЧНУ Дмитро Павлюк), фінальна пісня (Гімн факультету).

Були й дві хвилини мовчання: по першому деканові факультету Валерієві Чабаненку, широкій групі наставників, які стояли біля витоків факультету, а з наших днів – по мужніх героях, котрі обороняли рідні кордони на Сході України, без вагань і роздумів віддаючи їй молоді життя.

Історія за будь-яких умов посвідчує: усього того, чого у часі добивається той чи інший колектив, не було б, якби не їх попередники.

Цікава арифметика із цифрою «9»: за дев’ять років факультету його випускники щорічно поповнюють педагогічні колективи навчальних закладів Чернівецької та інших областей України, зокрема понад 90% вчителями з фізичної культури забезпечена Буковина.

Іще одне: нині на факультеті навчається майже 1000 студентів – 979. Двоє із факультету стали докторами наук, а двадцять – кандидатами. Чим не «Дев’ятий вал»!?

Це університетське дійство як заключний акорд своєрідного фестивалю мистецтва науки, спорту і краси. Прелюдією ж до нього стала перша, попередня днина, коли відбулися: конкурс творчих робіт на тему «Мій глобус – ФФКЗЛ» та інтелектуальна гра «Брейн ринг». У конкурсі перемогла 102 група, у розумовій грі з усіх команд академічних груп – 202.

До речі, найкращим гравцем виявився студент Станіслав-Василь Москаленко, якому заслужено дісталася перехідна статуетка – «Сова».

Отож наступний День факультету – 10-й! Буде ще оригінальніше!

6 25

Ви тут: Головна / Новини та оголошення / 9 вал, але не Айвазовського. Факультет фізичної культури та здоров'я людини відсвяткував свій День народження